دشمن از مواضع استکباری خود پایین آمد و تسلیم اراده و پایداری ملت ایران شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴ - ۲۱:۳۸

  کد خبر : 29345
  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا:

  دشمن از مواضع استکباری خود پایین آمد و تسلیم اراده و پایداری ملت ایران شد

  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا با بیان اینکه دشمن با روحیه استکباری و حرف‌های سرسختانه خود از سخنانش کوتاه امده و تسلیم اراده و پایداری ملت شد، گفت: بر اساس سیاست “برد،برد” ما باید اجازه دهیم که مذاکره کنندگان به دنبال جریان کار باشند.

  حجت‌الاسلام ولی‌رضا قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با اشاره به توافقات هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱ اظهار کرد: اصل مذاکره کار درستی است و باید انجام بگیرد.

  وی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشور ما انجام شده همه غیر قانونی و غیر حقوقی است، افزود: استکبار بر اساس قدرت، روحیه استکباری و تسلطی که بر بعضی از شئون دنیا دارند چنین تحریم‌هایی را علیه کشورهایی که با انها همکاری ندارند انجام می‌دهند.

  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا با بیان اینکه اخیرا استکبار کشور ابرقدرتی مانند روسیه را تحریم کرد و ضربه سختی وارد نمود، گفت: وقتی رسیدیم به اینجا که تحریم های آنها تمام اقتصاد و سیاست و نظام ما را فلج کند و بتواند در نهایت ما را تسلیم به شکست کند و به آرزویی که از رهگذر تحریم به تغییر نظام دارند برسند پس ما شکی نداریم که باید مذاکره کنیم.

  حجت‌الاسلام قربانی با بیان این مطلب تصریح کرد: گزینه های دیگر مانند عملیات نظامی،جنگ و .. منطقی نیست و خود ما بسیار لطمه می خوریم و وقتی خود ما رسیدیم به این نتیجه که باید از طریق مذاکره لغو تحریم‌ها صورت بگیرد باید مذاکره انجام شود.

  وی خاطرنشان کرد: یک روش که آخرین روش بود دولت قبل در هشت سال آن را تجربه کرد یعنی دولت قبل می خواست ازآن استراتژی که خود دارد از طریق اصرار بر بعضی از مواضع بدون دادن امتیازی به گروه مذاکره کننده تحریم‌ها را از بین ببرد، خاطرنشان کرد: در دولت قبل در طول هشت سال بحث مذاکره و لغو تحریم ها قفل خورد و مدام بیشتر می شد و تصمیم به تحریم های جدی توسط امریکا اروپا شورای امنیت و .. علیه ایران شد.

  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا با بیان اینکه در دولت قبل هر سال تحریم‌ها تشدید شد، اظهار کرد: گروه جدید مذاکره کننده ایران که وارد میدان شدند که تفاوتشان با گروه قبل این است که رشته‌شان دیپلماسی است و نسبت به گروه قبل بسیار برتر هستند و برای این کار می باشند.

  حجت‌الاسلام قربانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در راستای مذاکره کنندگان، افزود: ایشان گروه مذاکره کننده را فرزندان انقلاب و نظام معرفی کردند و فرمودند که مورد اعتمادند.

  وی با بیان اینکه گروه مذاکره کننده این همه مذاکره فشرده و سخت را پشت سر گذاشتند، گفت: توافق در مرحله قول و قرار است و تغیر مواضع گروه۵+۱ را در توافق دیدیم که ادعا می کردند مرکز غنی سازی نطنز، فردو، آب سنگین اراک و .. تعطیل شود اما در این توافق پذیرفتند که اینها فعال باشند اما در سطح محدودتری فعالیت کنند.

  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا تصریح کرد: این امر که دشمن از موضع سرسخت خود پاین امده همین امر یک پیروزی و پیشرفت بزرگ برای اسلام است.

  حجت‌الاسلام قربانی با بیان اینکه دشمن با روحیه استکباری و حرف‌های سرسختانه خود از سخنانش کوتاه امده و تسلیم اراده و پایداری ملت شده باید به فال نیک گرفت، خاطرنشان کرد: پیروزی مرحله به مرحله به دست می‌آید و تا این مرحله توانسته‌ایم آنها را تسلیم اراده ملی خودمان کنیم.

  وی با بیان اینکه این توافق یک پیروزی واقعی برای ملت است، اظهار کرد: ما نسبت به دشمن اعتماد نداریم و همه شرایط مهیا است و به محض اینکه دیدیم دشمن زیر قول خود زد ما همه چیز را از سر می‌گیریم و تاسیسات و فردو را فعالتر از قبل خواهیم کرد.

  مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا با بیان اینکه این توافق در دولت های پیشین اتفاق نیفتاده و باید منصفانه قضایا را دنبال کنیم، افزود: ما نباید این وسط سیاست بازی کنیم که چون این موفقیت از جریان خاصی به دست آمده کلیه زحمات را زیر سوال ببریم.

  حجت‌الاسلام قربانی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: ما باید همدل باشیم و به گروه مذاکره کننده اعتماد کنیم.

  وی با بیان اینکه خیلی مسائل است که این گروه نمی توانند بیان کنند زیرا به صلاح ملت نیست ولی مطمئنا به مردم خیانت نمی کنند و به دشمن امتیاز و باج نمی دهند، تصریح کرد: بر اساس سیاست “برد،برد” ما باید اجازه دهیم که مذاکره کنندگان به دنبال جریان کار باشند.

  يک ديدگاه

  1. مگلاس گفت:

   مگه مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه سرا حاج آقا یکتا نیست؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro