نرخ بلیت پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به دو برابر افزایش یافت.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۷ آبان ۹۱ - ۲:۵۴

  کد خبر : 2935

  نرخ بلیت پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به دو برابر افزایش یافت.

  به نوشته واران نیوز به نقل از ایسنا»، بر این اساس از صبح روز چهارشنبه نرخ جدید بلیت پروازهای خارجی …

  به نوشته واران نیوز به نقل از ایسنا»، بر این اساس از صبح روز چهارشنبه نرخ جدید بلیت پروازهای خارجی در سایت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ثبت رسیده است.

   
  در این‌ باره مسئولان برخی آژانس‌های فروش بلیت هواپیما به ایسنا گفتند که از بامداد چهارشنبه نرخ بلیت هواپیما در پروازهای خارجی دو برابر قیمت گذشته در سیستم‌ها ثبت شده است.

   
  به گفته مدیران آژانس‌های هواپیمایی، پیش ازاین نرخ ارز تخصیص‌یافته به پروازهای خارجی براساس دلار ۱۲۲۶ تومان محاسبه می‌شده است اما با بخش‌نامه‌ای که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده، از چهارشنبه نرخ بلیت پروازهای خارجی بر اساس هر دلار ۲۴۹۲ تومان محاسبه می‌شود.

   
  با دو برابر شدن نرخ ارز تخصیص‌یافته به بلیت‌ پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی نیز نرخ بلیت خود را دو برابر افزایش داده‌اند.

   
  با این حال، این افزایش نرخ بلیت تا صد درصد تنها به شرکت‌های هواپیمایی داخلی محدود نمی‌شود زیرا شرکت‌های خارجی نیز به دنبال افزایش نرخ بلیت پروازهای خود هستند که از طریق دفاتر نمایندگی آن‌ها در ایران فروخته می‌شود.

   
  نماینده دفتر ایران شرکت هواپیمایی لوفتانزا که شرکت آلمانی است، در حاشیه نمایشگاه برند گردشگری گفت: این شرکت نیز از این پس نرخ بلیت خود را با توجه به نرخ ارز اعلام شده که نزدیک به نرخ ارز مبادله‌ای است، محاسبه کرده و بنابراین این شرکت از ۲۵ آبان ماه بلیت خود را تا دو برابر نسبت به قیمت قبل به فروش می‌رساند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro