از احداث تقاطع غیر هم‌سطح و میدان خاکیان تا تسریع در احداث اورژانس بیمارستان صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۱ فروردین ۹۴ - ۱۳:۴۵

  کد خبر : 29392
  مطالبات مردم صومعه‌سرا از رئیس جمهور؛

  از احداث تقاطع غیر هم‌سطح و میدان خاکیان تا تسریع در احداث اورژانس بیمارستان صومعه‌ سرا

  فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به مطالبات صومعه‌سرا از رئیس جمهور گفت: ۲۳ مطالبه شهرستان در سفر ریاست جمهوری به گیلان مطرح می‌شود.

  واران نیوز به نقل از شبستان: حسین اسماعیل‌پور، فرماندار صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان اظهار کرد: نخستین سفر استانی هیئت دولت پس از بیانیه هسته‌ای لوزان به گیلان انجام می‌شود که باید قدردان این فرصت باشیم.

  وی با بیان اینکه دنیا اذعان کرد ایران به عنوان قدرتمندترین کشورها در حوزه فناوری هسته‌ای شناخته شود، افزود: این امر دستاورد بزرگ دولت تدبیر و امید است که بعد از استقرار خود توانست این توافق را به جامعه هدیه دهد.

  فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به مطالبات این شهرستان از رئیس جمهور، گفت: احداث کنارگذر مرجغل تولم‌شهر یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی استان و شهرستان صومعه‌سرا به لحاظ ایجاد ترافیکی ایمن و روان و کاهش تصادفات جاده‌ای و جلوگیری از ورود ترافیک عبوری محور آستارا به رشت و بالعکس است.

  اسماعیل‌پور تصریح کرد: پروژه مذکور به طول تقریبی ۴ کیلومتر است که علاوه بر مسیر شامل دو پروژه تقاطع غیرهم‌سطح و کنار گذر مرجغل پل رودخانه‌ای می‌باشد.

  وی با اشاره به چهار خطه کردن محور کلیدبر به ماسال_پونل خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی آن شامل احداث بزرگراه به طول تقریبی ۳۱ کیلومتر است که در حوزه صومعه‌سرا طول پروژه با واریانت طاهرگوراب ۱۲ کیلومتر بوده و اجرای کل ۳۱ کیلومتر است که در مجموع ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که در حوزه صومعه‌سرا ۱۲ کیلومتر معادل ۴۲ میلیارد تومان می‌شود.

  فرماندار صومعه‌سرا به تسریع در اجرای پروژه اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اشاره کرد و افزود: این پروژه به متراژ سه هزار و۷۰۰متر در ۴ طبقه طراحی شده و از پروژه‌های ملی است.

  اسماعیل‌پور اظهار کرد: با عنایت به اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه‌سرا از مراکز مهم درمانی بیماران ترومایی و تصادفات جاده‌ای در غرب استان گیلان به شمار می‌رود و شرایط فعلی اورژانس بیمارستان پاسخگوی انبوه مراجعات نبوده و ضرورت تسریع در روند احداث اورژانس آکادمیک با فضای فیزیکی مناسب مورد انتظار است که اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای پروژه ۸۵ میلیارد ریال می‌باشد.

  وی با بیان اینکه احداث تقاطع غیرهم‌سطح خاکیان و مدخل شهر صومعه‌سرا از محور راه اصلی فومن به آستارا از دیگر مطالبات این شهرستان از رئیس جمهور است، گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در محور اصلی تهران، فومن، پونل، آستارا قرار گرفته ضرورت احداث پروژه مذکور به دلیل وقوع تصادفات متعدد در محدوده قانونی شهر صومعه‌سرا در محور فوق مورد تاکید بوده و برای دستیابی به ترافیک ایمن و روان نیاز به تقاطع غیر هم سطح و میدان است.

  فرماندار صومعه‌ سرا با بیان اینکه بخشی از امور مربوطه در سال‌های گذشته انجام پذیرفته و تسریع در اجرای کامل پروژه مورد انتظار می‌باشد، تصریح کرد: این پروژه دارای ۱۰ درصد پیشرفت بوده و برای تکمیل آن نیازمند به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

  اسماعیل‌پور با بیان اینکه تامین مسکن ایثارگران، کمک و مساعدت به آسایشگاه غرب گیلان، پست ۶۳۲۰ کیلووات شهرک صنعتی و پست ۶۳۲۰صومعه‌سرا از دیگر مطالبات این شهرستان است، خاطرنشان کرد: گازرسانی به روستاهای باقی‌مانده، آسفالت راه‌های روستایی، احداث ساختمان فرمانداری و توسعه آن، چهارخطه کردن فومن،بهمبر،پونل، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر صومعه‌سرا از جمله پروژه‌های درخواستی این شهرستان است.

  وی اظهار کرد: طرح آبرسانی صومعه‌سرا، احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی درجه ۳و۴روستاهای تابعه، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی، طرح جامع آبرسانی روستاهای ناحیه ۱ و ۲ صومعه‌سرا، روکش آسفالت معابر، تجهیز و نوسازی اراضی سنتی روستاهای تابعه، تکمیل مصلی و مساجد شهرستان، تکمیل سالن‌های ورزشی نیمه‌تمام، جبران بخشی خسارت ناشی حوادث غیرمترقبه و بارش برف به اماکن تجاری، مسکونی، صنعتی و کشاورزی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و ابنیه تارخی و اجرای طرح هادی در روستاهای تابعه شهرستان از دیگر مطالبات و پروژه‌های درخواستی مربوط به صومعه‌سرا در سفر ریاست جمهوری به گیلان است.

  فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به پتانسل‌های موجود در بخش گردشگری در این شهرستان افزود: در این عرصه می‌توان از تالای و ابنیه تاریخی موجود استفاده نمود زیرا راه دسترسی به تالاب از طریق روستاهای شهرستان صومعه‌سرا آسانتر بوده و می‌توان با یک برنامه‌ریزی بلند مدت پایدار هم از لحاظ زیست محیطی و هم از لحاظ گردشگری در شاخه‌های مختلف به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دست یافت.

  اسماعیل‌پور گفت: در خصوص ابنیه تاریخی شهرستان صومعه‌سرا دارای برخی از اماکن تاریخی است که چندان شناخته شده نیستند که این فرصت را به ما می‌دهند تا اقدامات شایسته‌ای برای شناساندن اینگونه اماکن به مردم داشته باشیم که این مهم باید از طریق روسای ادارات زیربط شهرستانی و استانی مورد توجه قرار گیرد.

  شهر تاریخی گسکر در هفت دغنان صومعه‌سرا یکی از بناهای تاریخی این شهرستان است که دارای ۱۴۰۰ سال قدمت می‌باشد که اگر دولت تدبیر و امید بتواند اعتباراتی را در اختیار شهرستان برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرد قطعا این منطقه یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری و تاریخی در شمال کشور می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro