از حداث تقاطع غیرهم‌سطح خاکیان تا کمک و مساعدت به آسایشگاه غرب گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۶ فروردین ۹۴ - ۱۹:۴۶

  کد خبر : 29549
  درخواست های فرماندار از وزیر ارشاد:

  از حداث تقاطع غیرهم‌سطح خاکیان تا کمک و مساعدت به آسایشگاه غرب گیلان

  به گزارش واران نیوز، حسین اسماعیل‌پور امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه ۹۶ درصد جمعیت صومعه‌سرا …

  به گزارش واران نیوز، حسین اسماعیل‌پور امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه ۹۶ درصد جمعیت صومعه‌سرا با سواد هستند، اظهار کرد: افراد باسواد این شهرستان اکثرا دارای مدرک دانشگاهی هستند.

  وی افزود: ۶۵ درصد مسئولان شهرستان صومعه‌سرا مدرکشان بالای کارشناسی ارشد است که این امر یک امتیاز برای شهرستان محسوب می‌شود.

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: این شهرستان یک شهر فرهنگی و علمی با وجود ۴ دانشگاه است که متاسفانه این دانشگاه‌ها فاقد سالن ورزشی هستند.

  اسماعیل پور با بیان اینکه صومعه‌سرا رتبه دوم کشاورزی استان را دارد، تصریح کرد: ۵۷ درصد تالاب انزلی در این شهرستان وجود دارد که متاسفانه توجه زیادی به این تالاب صورت نگرفته است.

  وی خاطرنشان کرد: احداث کنارگذر مرجغل تولم‌شهر، چهار خطه کردن محور کلیدبر به ماسال-پونل، احداث تقاطع غیرهم‌سطح خاکیان و مدخل شهر صومعه‌سرا از محور راه اصلی فومن به آستارا، امین مسکن ایثارگران، کمک و مساعدت به آسایشگاه غرب گیلان، پست ۶۳۲۰ کیلووات شهرک صنعتی و پست ۶۳۲۰صومعه‌سرا از جمله خواسته‌های صومعه‌سرا از دولت تدبیر و امید است.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه از دیگر مشکلات بزرگ این شهرستان ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با بدهی بالای سه میلیارد تومان است، اظهار کرد: امید است با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان مشکلات این اداره حل گردد.

  اسماعیل پور با بیان اینکه صومعه‌سرا دارای دو واحد خدماتی بیمارستان و آسایشگاه معلولین غرب گیلان است، افزود: بیمارستان صومعه‌سرا با ضریب ۹۵ درصدی اشغال تخت ها و آسایشگاه معلولان که در دست احداث است و تنها آسایشگاه غرب گیلان است با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند که نیاز به توجهات دولت تدبیر و امید دارد.

  وی با بیان اینکه در صدد تهیه شناسنامه فرهنگی برای شناسایی بیشتر صومعه‌سرا به مردم و گردشگران هستند، گفت: تکمیل مصلی صومعه‌سرا از دیگر خواسته‌های مردم این شهرستان از دولت تدبیر وامید است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro