وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط صندوق اعتباری هنر، حق بیمه خبرنگاران را تامین می‌کند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۷ فروردین ۹۴ - ۱۸:۴۲

  کد خبر : 29554
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با واران نیوز؛

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط صندوق اعتباری هنر، حق بیمه خبرنگاران را تامین می‌کند

  وزیر فرهنگ و راشد اسلامی با بیان اینکه طبق قانون مطبوعات، خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه خود موظفند خبرنگارانشان را بیمه کنند، گفت: این قول داده می‌شود در صورتی که اصحاب نشریات و خبرگزاری‌ها و مطبوعات خبرنگارانشان را بیمه کنند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط صندوق اعتباری هنر، این حق بیمه را تامین کرده و به آنان پرداخت می‌کند.

  به گزارش واران نیوز، در راستای سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صومعه‌سرا خبرنگار واران نیوز به نمایندگی از خبرنگاران استان گیلان در خصوص مطالبات و بیمه خبرنگاران با وزیر به گفت‌وگو پرداخت.

  علی جنتی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنرمندان در کشور وجود دارد، اظهار کرد: از بدو ورود وی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متاسفانه این صندوق ۵۰ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار بود.

  وی با بیان اینکه در زمانی که گذشت سعی شد مقداری از بدهی‌ها تسویه شود تا خدمات بیمه‌ای صندوق اعتباری هنر قطع نگردد، افزود: امسال اعتبارات قابل توجه‌ای برای پرداخت بدهی به تامین اجتماعی قرار داده شده است.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنرمندان می‌تواند به عنوان یک بنگاه اقتصادی درآمد زا بدون تکیه به اعتبارات دولتی باشد، گفت: طبق قانون مطبوعات، خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه خود موظفند خبرنگارانشان را بیمه کنند.

  جنتی با بیان اینکه ممکن است در ابتدای کار اصحاب خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها دچار مشکل شوند، تصریح کرد: این قول داده می‌شود در صورتی که اصحاب نشریات و خبرگزاری‌ها و مطبوعات خبرنگارانشان را بیمه کنند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط صندوق اعتباری هنر، این حق بیمه را تامین کرده و به آنان پرداخت می‌کند.

  يک ديدگاه

  1. قيمت سکه طلا گفت:

   ممنون خوب بود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro