احیا و ایجاد دانشکده پرستاری در شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۷ فروردین ۹۴ - ۱۶:۰۴

  کد خبر : 29570
  وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان صومعه سرا:

  احیا و ایجاد دانشکده پرستاری در شهرستان صومعه سرا

  واران نیوز:سیدحسن قاضی زاده هاشمی در جریان بازدید ساعت سه بامداد پنجشنبه از این بیمارستان در غرب گیلان افزود: احداث …

  واران نیوز:سیدحسن قاضی زاده هاشمی در جریان بازدید ساعت سه بامداد پنجشنبه از این بیمارستان در غرب گیلان افزود: احداث اورژانس آکادمیک با فضای فیزیکی و تجهیزات آن یکی از نیاز های مهم شهرستان صومعه سرا با توجه به موقعیت مکانی آن است که دولت تدبیر امید قصد دارد کمتر از دو سال آن را احداث و بهره برداری کند.

  وی همچنین از احیا و ایجاد دانشکده پرستاری در شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود: این شهرستان دارای ظرفیت ها و فرهیختگان علمی است که دولت برای رشد در حوزه بهداشت و سلامت و پزشکی تمام تلاش خود را انجام می دهد.

  قاضی زاده هاشمی در ادامه با اشاره به اجرای کامل طرح سلامت در جامعه افزود: ارتقا کیفیت خدمات این وزارتخانه به مردم کار گروهی را طلب می کند.

  وی با اشاره به اینکه طرح های جدید در حال اجرا داریم که رسانه ها می توانند نقش موثری در اجرای موفق آن داشته باشند، افزود: همه باید عزم و اراده خود را به کار گیریم تا طرح های جدید و دستاوردهای طرح تحول سلامت دچار لطمه نشود.

  نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در این نشست خواستار تحقق مطالبات و تجهیزات پزشکی و درمانی برای شهرستان صومعه سرا شد و اظهار داشت: هم اکنون به دلیل مدیریت و کارکنان زحمتکش این بیمارستان مراجعه به مرکز استان کاهش یافته و این مرکز به عنوان بیمارستان غرب گیلان عمل می کند.

  حمیدرضا خصوصی افزود: شهرستان صومعه سرا با توجه به عنایت دولت تدبیر و امید مسیر پیشرفت را طی می کند که نیاز به نگاه ویژه دولت دارد.

  وی در ادامه احداث اورژانس، احیا دانشکده پرستاری، پروژه احداث مراکز بهداشتی برای ۱۰روستا، مرکز اورژانس جاده ای برای شهر ها گوراب زرمیخ، شیخ محله، افزایش نیرو و اهدای تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز جدید برای بیمارستان را از جمله مطالبات مورد توافق با وزیر برای شهرستان صومعه سرا اعلام کرد.

  وی افزود: همچنین اهدای یک دستگاه آمبولانس و تامین اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومانی برای تعمیرات و تجهیزات اداری و مراکز بهداشتی و درمانی از دیگر مواردی است که به تائید وزیر بهداشت رسیده است.

  رییس بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان صومعه سرا نیز در این جلسه گفت: برای ساخت پروژه ساخت و تجهیز اورژانس بیمارستان امام راحل با زیر بنای ۳۵۰۰متر مربع در چهار طبقه هشت و نیم میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

  دکتر غلامرضا خصوصی با اشاره به اینکه اهدا زمین بیمارستان به مساحت کلی دوهزار متر مربع توسط مرحوم حاج طاهر صومعه سرایی بوده است، افزود: کلنگ احداث ساختمان بیمارستان با زیر بنای شش هزار متر مربع در سال۱۳۵۶ زده شد و کار احداث ساختمان بیمارستان در سال۱۳۶۳ به پایان رسیده و در ۲۲ بهمن سال۱۳۶۵ به طور رسمی افتتاح شد.

  وی افزود: این بیمارستان با ۳۰۳نیروی انسانی شامل پزشکان ، پرستاران ، پیراپزشکان ، پرسنل اداری ، مالی ، خدماتی ، نگهبان دارای ۲۰رشته تخصصی و یک فوق تخصص گوارش است.

  خصوصی امکانات و بخش های کنونی بیمارستان امام خمینی(ره) را شامل بخش اطفال، زنان و زایمان، جراحی مردان، دیالیز- CCU – تالاسمی – آندوسکوپی- سونوگرافی- اسپیرومتری- اکوکاردیوگرافی- تست ورزش- TCD اعلام کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro