14 مسجد صومعه‌سرا آماده میزبانی از معتکفین می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۴۸

  کد خبر : 29607
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا:

  ۱۴ مسجد صومعه‌سرا آماده میزبانی از معتکفین می‌شود

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: ۱۴ مسجد صومعه‌سرا آماده میزبانی از معتکفین می‌شود

  به گزارش واران نیوز،حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پورظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تبریک ولادت حضرت باقر(ع) اظهار کرد: در سنوات گذشته تلاش همه مبنی برا برگزاری خوب اعتکاف در شهرستان بود که امید است امسال این تلاش مضاعف تر شود.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۰۰ نفر معتکف در مساجد شهرستان حضور داشتند، افزود: از تعداد مذکور ۳۵۰ نفر در مساجد شهری و ۲۵۰ نفر در مساجد روستایی معتکف بودند.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: بعد از راهیان نور یکی از بهترین کارهای فرهنگی تاثیر گذار اعتکاف است که فرد معتکف به مدت سه روز از همه تعلقات دنیوی می زند و با خدا به راز و نیاز می پردزاد و خود را مقید به اجرای برنامههای فرهنگی می کند.

  احمدی پور تصریح کرد: ۸۰درصد معتکفین در سال گذشته جوانان و نوجوانان بودند که آموزش و پرورش و دانشگاه ها نقش مهمی در گسیل دادن آنها به اعتکاف دارند زیرا این دو نهاد بازوی اصلی اعتکافند.

  وی خاطرنشان کرد: مسئولان ادارات توجه داشته باشند اگر کارمند اداره ای مایل به حضور در اعتکاف بود به وی اجاز دهند زیرا آن کارمند در اعتکاف شارژ فرهنگی می شود که این امر برای تقویت مذهبی اداره خوب است.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه در سال گذشته برای ۳۵۰ نفری که در مساجد شهری حضور داشتند ۱۵ میلیون تومان هزینه غذا شد، اظهار کرد: برای تبلیغ و پکیج فرهنگی ۲۰ میلیون تومان هزینه شد که ۵ میلیون تومان آن آورده اداره تبلیغات اسلامی بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro