همدلی دولت وملت،ترسیم افق های آینده

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۹۴ - ۱:۲۱

  کد خبر : 29631

  همدلی دولت وملت،ترسیم افق های آینده

    واران نیوز: رهبر معظم انقلاب در ادامه نامگذاری سالها، سال جدید را سال دولت و ملت ،همدلی و همزبانی …

   

  واران نیوز: رهبر معظم انقلاب در ادامه نامگذاری سالها، سال جدید را سال دولت و ملت ،همدلی و همزبانی نامیده و بدین ترتیب با این شعار نقشه ی راه جمهوری اسلامی ایران را بیشتر تبیین کردند.

  مسلما وحدت و داشتن یک آهنگ از سوی ملت و دولت اولا ضریب امنیت و آرامش روانی جامعه را افزایش میدهد و در مرحله دیگر حرکت به به سمت پیشرفت و توسعه را سهل و آسان می کند. در شرایطی که ملت مقام ایران در جغرافیای انسانی و سیاسی خود با دشمنان زیادی دست و پنجه نرم می کند،مطمئنا وجود این همدلی و همزبانی می تواند ضرب آهنگ بسیار قوی برای در هم شکستن ترفند های غرب و دشمنان قسم خورده نظام باشد.

  امام راحل بارها بر مساله وحدت و همدلی مردم و مسئولین تاکید داشتند و می فرمودند: دو عامل در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشت که اگر این دو عامل در جامعه برقرار باشد ،انقلاب ماندگار خواهد ماند که الهی بودن و حفظ وحدت ،نکات برجسته این انقلاب است.

  شهید رجایی از کابینه خود به عنوان کابینه ۳۶ میلیونی نام می برد.رویکردی که امروز پس از گذشت سالها از شهادت آن شهید بزرگوار، هنوز خاطرات خوشی در اذهان مردم بر یادها باقی مانده است. در این نامگذاری همه مردم باید خود را از دولت بدانند. و دولت نیز باید بداند که می بایست از جنس مردم باشد.

  آنچه در خروجی تبعات این نامگذاری می توان متصور شد، دلسرد کردن دشمنان و محکم کردن اراده ملت در مسیر رشد و تعالی کشور است . مقام معظم رهبری در ابتدای سال فرمودند: دولت کارگزار ملت و ملت کارفرمای دولت است و هرچه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت. اما در این همدلی و همزبانی ، وظایف و نقشهایی برای طرفین وجود دارد که مسلما مستلزم سعه صدر فراوان و اهتمام ویژه به انجام این امور است.

  در این بین وظایف مردم این است که سرمایه گذاری بیشتر و بهتری در جهت تولید نموده و در مصرف تولیدات داخلی که متضمن ثبات اقتصادی جامعه است، به طور عملی وارد میدان شوند. از اسراف پرهیز نموده و به اجرای اقتصاد مقاومتی عینیت ببخشند. در مقابل دولت نیز وظایفی بر عهده دارد که از جمله آنها می توان به کاهش واردات کالاهای مصرفی اشاره کرد. کاهش وابستگی به فروش نفت خام و به عبارتی کاهش خام فروشی نفت ،

  از دغدغه های این ملت است. تسهیل سرمایه گذاری در کشور به منظور بهبود فضای کسب و کار به عنوان عامل و برگ برنده در برابر بحران های اقتصادی ، میتواند افق های روشنی برای این ملت و دولت ترسیم نماید.

   

  به قلم: مهدی پارسا

  ۳ ديدگاه

  1. سایبر گفت:

   سلام جناب مهندس پارسا. مطالب خوب و مختصری رو نگارش فرمودید. با توجه به شعار سال چنین مطلبی بجا و به موقع بود . از حضرتعالی درخواست میشه در خصوص زاوایا و ابعاد توافق هسته ای لوزان نیز مطالبی را جهت آگاهی ما تحریر بنمایید.

  2. ابی گفت:

   بنده چند بار مقاله رو خوندم خیلی زیبا و با مسما، سلیس و روان تحریر شده . از مدیر محترم سایت که از چنین مقاله ای استقبال کردند جای تشکر داره.

  3. دهیاری گفت:

   با سلام وجود شخصی با نام شما برای روستا و مردم ما باعث افتخار است .
   دهیاری و مردم روستای وشمه سرا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro