سپاه باید از پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب محافظت نماید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۵۷

  کد خبر : 29666
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا:

  سپاه باید از پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب محافظت نماید

  واران نیوز: فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا گفت:سپاه باید از پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب محافظت نماید.

   

   

  سرهنگ کیا عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی جز وظایف ذاتی سپاه است.

  وی با بیان اینکه این موضوع صراحتا در اصل ۱۵۰ قانون اساسی آمده، افزود: در هر زمان و عرصه‌ای که خطری نظام مقدس ما را تهدید کند سپاه موظف است وارد عمل شود و از انقلاب دفاع نماید و این موضوع در همه ابعاد و عرصه ها صدق می کند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کسوت ضابط قضایی همانگونه که در قانون هم آمده می‌تواند در تمامی تهدیدات و خطرهایی که به انقلاب وارد می شود از خود نقش ایفا کند.

  عاشوری با بیان اینکه فرقی ندارد تهدیدات در چه عرصه ای باشد، تصریح کرد: مقابله با اقدامات ضدایمنی، جاسوسی، خرابکاری، در حوزه های سیاسی، فرهنگی، سایبری و اقتصادی و… در همه جا سپاه فعالیت دارد.

  وی خاطرنشان کرد: اواخر سال ۹۳ یکی از مفسدین اصلی اقتصادی کشور و از بدهکاران بزرگ سیستم بانکی به اتهام راه اندازی شبکه فساد اقتصادی دستگیر شد و در عرصه سیاسی در فتنه ۸۸ این سپاه بود که توانست با کمک نیروهای مردمی و بسیج قائله را خاتمه دهد.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه لباس سبز پاسدار باطن سرخی دارد، یعنی به هر قیمتی شده باید از انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کرد، اظهار داشت: امروز امکانات و تسلیحات سپاه برای دشمن مهم نیست و نیروی انسانی مومن و متعهد سپاه از اهمیت ویژه ای برای دشمنان برخوردار است.

  عاشوری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تعبیر ایشان از سپاه، افزود: ایشان سپاه را به مصداق آیه ۱۵۸ سوره توبه تشبیه کردند که مسجدی که پایه و اساسش تقوی است، چنین مسجدی در برگیرنده آدم های پاکیزه، مومن و متعهد است.

  وی گفت: اصل تشکیل سپاه به این خاطر نبود که فقط ایجاد ظرفیت و تولید قدرت کند چرا که این یک وظیفه حداقلی برای سپاه است که ارتش ارتش جمهوری اسلامی این کار را انجام می دهد و سپاهی ها این را یک غفلت استراتژیک می‌دانند که همه کارشان فقط در همین یک مورد باشد.

  عاشوری با اشاره به، به دست گرفتن بسیج مستضعفین توسط سپاه و مدیریت آن به فرمان امام خمینی (ره) گفت: با این دستور سپاه از حالت صرفا نظامی بودن تغییر و به حالت مدیریتی و مردمی نزدیک شد.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال ۹۰ در جمع پاسداران ، تصریح کرد: با پاسداری صحیح، به موقع، کامل و غیرمحافظه کارانه انقلاب را پیش ببریم نه با وضع موجود، یعنی سپاه باید از پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب محافظت نماید.

  عاشوری خاطرنشان کرد: سپاه باید تحت فرماندهی ولی امر مسلمین انقلاب را به جلو ببرد که وظیفه اصلی این نهاد همین است که حضرت آقا فرمودند در سپاه نمی توان معمولی بود.

  فرمانده سپاه صومعه سرا ضمن اشاره به تاسیس سپاه صومعه سرا در فاصله ۱۷ روز از فرمان تاسیس سپاه کشور گفت:صومعه سرا بعد از رشت اولین سپاه در استان گیلان را به راه انداخت که اوایل تاسیس،این نهاد توسط شورا و سرپرستی مدیریت میشد که بعد ها در خرداد همان سال سردار برزگر به عنوان اولین فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا معرفی شدند.

   

  عاشوری با اشاره به فعالیت های چشم گیر گروه های معاند از جمله منافقین و جنبش ملی در صومعه سرا گفت: در آن زمان سپاه شهرستان با دستگیری و متفرق کردن اعضای این گروه دفتر جنبش ملی در شهرستان را تصرف و آن را به دفتر شهید مطهری تغییر و به انجام فعالیت های فرهنگی پرداخت

  فرمانده سپاه صومعه سرا با اشاره به سابقه صومعه سرا در اعزام کاروان ها به جنگ تحمیلی گفت: اولین کاروان اعزامی شهرستان صومعه سرا به ارتفاعات بازی دراز بود که در همین منطقه سپاه شهرستان اولین شهید خود به نام (عظیم صدیقی) را  تقدیم این انقلاب کرد

  عاشوری افزود: در ایام جنگ برای مدیریت نیرو های جنگی استان لشگر ۵۲ قدس گیلان تشکیل شد که هر شهرستان موظف بودند یک گردان به این لشگر بفرستند که سپاه صومعه سرا اولین گردان خود یعنی گردان میثم را به فرماندهی سردار هامون محمدی که جوانی کم سن و سال و با سابقه بود و به دلیل رشادت های خود در جنگ و همینطور فرماندهی گروهانی در لشگر ۲۵ کربلا، فردی لایق شناخته شده بود تشکیل دادند.

   

  ۳ ديدگاه

  1. ابراهیم گفت:

   اطلاعاتم ناقص بود . با مطالعه این خبر اطلاعاتم کامل شد.تشکر از فرماندهی محترم سپاه و عرض تبریک این روز مقدس

  2. سایبر گفت:

   ما هم این روز مقدس را محضر فرماندهی محترم و کلیه کارکنان سبز پوش حریم ولایی تبریک و شادباش می گوییم و توفیق روز افزون را از درگاه ایزد منان و متعال جهت اعتلای کلمه الله و جمهوری اسلامی مسئلت داریم . من الله توفیق

  3. عباسی گفت:

   آفرین برمدیرخوب واران نیوز:مصاحبه جالبی بودقابل توجه سایت های …….. شهرستان

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro