“لیله الرغائب” ضیافتی برای خواستن بهترین هاست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۹۴ - ۱۶:۰۰

  کد خبر : 29741

  “لیله الرغائب” ضیافتی برای خواستن بهترین هاست

  واران نیوز: “لیله الرغائب” ضیافتی برای خواستن بهترین هاست و او که بخشنده ترین بخشندگان است، کرمش هیچ گاه توقف پذیر نبوده و نخواهد بود.

  اولین شب جمعه ماه پر برکت رجب در حالی فرا می رسد که با نمایان شدن هلال ماه در آسمان، یکی از بهترین ایام برای نیت تمایلات پاک و آرزوها است.

  در چنین شبی که موسوم به “لیله الرغائب” است فرشتگان از آسمان به زمین خاکی سرازیر و ساکن زمین می شوند وپیغامبر نیت های پاک بندگان خداوند هستند.

  بنابراین ضمن تاکید بر اعمالی که مربوط به چنین شبی است فرصت نیت خواسته های به حق و آرزوهای دست یافتنی را نمی توان از دست داد.

  در واقع “لیله الرغائب” ضیافتی برای خواستن بهترین هاست و او که بخشنده ترین بخشندگان است، کرمش هیچ گاه توقف پذیر نبوده و نخواهد بود.

  امشب شبی است که از وابستگی های زمینی همچون دل های گره خورده تا دلبستگی های آسمانی در قالب نیت های پاکتان که شاید حتی بر زبان نیز جاری نساخته باشید، در نظرتان خواهد آمد و امید اینکه پیش از تماشای هلال رجبی دیگر، آرزوهایتان محقق شده باشد.

  در چنین ضیافت بی کرانی، طبق های آرزو از سوی خداوندگار بزرگ بر بندگانش ارزانی می شود و هر انسانی بنابر روحیات و ااقتضائاتش آنچه مطلوب نظرش بوده را از این خان بزرگ بر می گیرد و صاحب مهمانی تا آنجا که صلاح بنده اش باشد، آرزوهایی که فرشتگان حاملش هستند را برآورده می سازد.

  کیفیت اعمال لیله الرغائب:

  در حدیث است شب جمعه اول ماه رجب احیا و بیداری و نیایش فضیلت ویژه دارد و موجب دستیابی به عطایای ارزشمند حضرت پروردگار است.

  نماز شب لیله الرغائب:

  ما بین نماز مغرب و عشا دوازده رکعت نماز می گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه سوره انا انزلنا و دوازده مرتبه سوره توحید و چون از نماز فارغ شدی هفتاد مرتبه اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی اله می گویی سپس به سجده می روی و هفتاد مرتبه سبوح قدوس رب الملائکه و الروح می گویی. پس سر از سجده بر می داری و هفتاد مرتبه می گویی: رب اغفر و ارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم پس باز به سجده می روی و هفتاد مرتبه سبوح قدوس رب الملائکه و الروح می خوانی سپس حاجت خود را می طلبی انشا الله براورده می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir