خدمتگزاران مساجد بايد به اخلاق ابراهيمی و منش اسماعيلی مزين شوند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ آبان ۹۱ - ۰:۴۵

  کد خبر : 2975

  خدمتگزاران مساجد باید به اخلاق ابراهیمی و منش اسماعیلی مزین شوند

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه در اسلام بحث مساجد از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: کسانی …

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه در اسلام بحث مساجد از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: کسانی که در این جایگاه خدمت می‌کنند باید شأن آن را داشته باشند و اخلاق آنان اخلاق ابراهیمی و منش آنها منش اسماعیلی باشد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین منوچهر احمدی‌پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه گیلان، با بیان اینکه در اسلام بحث مساجد از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: کسانی که در این جایگاه خدمت می‌کنند باید شأن آن را داشته باشند و اخلاق آنان اخلاق ابراهیمی و منش آنها منش اسماعیلی باشد و یک جایگاه بسیار آرام و مامنی برای جوانان و بسیجیان فراهم کنند.

  حجت‌الاسلام احمدی‌پور تعداد مساجد شهرستان را بالغ بر ۲۳۰ مسجد عنوان کرد و افزود: ماه محرم امسال از این تعداد مسجد، حدود ۲۰۰ مسجد فعال هستند.

  وی تعداد مداحان در ماه محرم را بالغ بر ۱۲۰ نفر عنوان و ابراز کرد: گرچه مداح شور حسینی را بیان می‌کند و وجودش الزامی است اما مساجد باید امسال در کنار مداح از حضور روحانی نیز استفاده کنند.

  رئیس اداره تبلیغات صومعه‌سرا تعداد روحانیون برای فعالیت در مساجد را بالغ بر ۸۵ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۶۰ نفر مبلغ و ۲۵ نفر مبلغه هستند، گفت: حدود ۳۰ مبلغ مهمان از شهرهای دیگر در صومعه‌سرا فعالیت می‌کنند.

  حجت‌الاسلام احمدی‌پور با تأکید بر اینکه باید تمام مساجد شناسنامه‌دار شوند، خاطرنشان کرد: تمامی مساجد بخش گوراب زرمیخ به طور کامل صاحب شناسنامه فرهنگی شده‌اند و اطلاعات آنها کاملا ثبت شده است.

  وی اضافه کرد: بخش‌های مرکزی و تولمات هنوز به طور کامل شناسنامه‌دار نشده‌اند و هیئت امنا باید برای برنامه‌ریزی بهتر جهت ساماندهی مساجد خود به اداره تبلیغات رجوع کنند.

  وی همچنین در ادامه تعداد مساجد ثبت شده در سایت پورتال کشوری شهرستان صومعه‌سرا را ۵ مسجد عنوان کرد و یادآور شد: مساجدی که اطلاعات آنها وارد سایت پورتال می‌شود دیگر از لحاظ مالی و بودجه نیازمند شهرستان نیستند و از کشور بودجه آنها تامین می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro