آل سعود پس از کشتن 400 کودک در یمن،لقب دومین رژیم کودک کش را در دنیا از آن خود کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۴ اردیبهشت ۹۴ - ۱۸:۰۸

  کد خبر : 29781
  امام جمعه صومعه‌ سرا:

  آل سعود پس از کشتن ۴۰۰ کودک در یمن،لقب دومین رژیم کودک کش را در دنیا از آن خود کرد

  امام جمعه صومعه‌سرا گفت: در جنگ ۲۷ روزه آل سعود با مردم بی پناه یمن، ۴۰۰ کودک به شهادت رسیده بودند که پس از این اتفاق این رژیم شنیع بعد از کشتار کودکان غزه توسط اسرائیل دومین کشور کودک کش در جهان شناخته شد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی در خطبه های نماز جمعه در مصلی این شهرستان با اشاره به جنایات رژیم آل سعود در یمن اظهار کرد: مقاومت مظلومانه مردم بی دفاع یمن به مدت ۲۷ روز در برابر جنایات و تجاوزات رژیم آل سعود به سرکردگی آمریکا و اسرائیل ثمر داد و موفق به زانو درآوردن عربستان شد.

  وی با بیان اینکه در این مدت آل سعود ۲۴۱۵ بار حمله ای تحت حمله طوفان قاطع با حمایت آمریکا و اسرائیل به یمن داشت، افزود: این رژیم منحوس به مناطق غیرقانونی مانند اماکن مذهبی، مساجد، بیمارستان، مدارس و .. یمن حمله کرد که بیش از سه هزار نفر را به شهادت رساند.

  امام جمعه صومعه‌سرا گفت: در میان کشته شدگان ۴۰۰ کودک بودند که این رژیم شنیع بعد از کشتار کودکان غزه توسط اسرائیل دومین کشور کودک کش در جهان شناخته شد.

  صدیقی تصریح کرد: عربستان سعودی از این حمله نظامی اهداف مختلف مانند برگرداندن منصور هادی به سکانداری این کشور و نابود کردن گروه انصارالله و از بین بردن توان نظامی این گروه را عنوان کرد.

  وی خاطرنشان کرد: رژیم آل سعود به هیچ کدام از اهداف خود دست نیافتند و در این بین توان نظامی انصارالله قوی تر شد و از ۲۰ استان یمن توانست ۱۸ استان را در زیر سلطه خود بگیرد.

  امام جمعه صومعه‌سرا اظهار کرد: عربستان در این بین جز کشتن مردم عادی یمن هیچ سودی نکرد و مواضعی که نسبت به انصارالله داشت هیچ تاثیری نداشت.

  صدیقی افزود: تعز، صنعا، عدن و صعده چهار پایتخت مهم یمن تحت کنترل انقلابیون و انصارالله است.

  وی گفت: با حرکت کردن ناوهای ایرانی به صورت باب المندب کمک فراوانی کرده تا آمریکا مجبور شود به عربستان اعلام آتش بس کنند.

  وی با اشاره به سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس گفت: درآن حادثه شن‌های بیابان طبس ماموران الهی بودند که حتی یک گلوله  مصرف نکردیم و یک شهید هم ندادیم و آمریکا مفتضح شد که این وعده خداوند است.

  امام جمعه صومعه‌سرا تصریح کرد: خاطرات آن دوران باید تجدید شود تا مردم بدانند که آمریکا تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست و به بهانه های واهی و تحریم های اقتصادی و تهدیدهای حمله نظامی به ایران درصدد به زانو در آوردن ملتمان است که ملت ولایتمدار ما با اتحاد و یکپارچگی مشت محکمی بر دهان آمریکا می زنند.

  يک ديدگاه

  1. خريد پستي گفت:

   تشکر می کنم بابت زحماتی که می کشید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro