کد خبر : 29904
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۵۲

خیرینی که که داخل فضای مدرسه سازی می شوند نیاز فرهنگی کشور را حس کرده اند

خیرینی که که داخل فضای مدرسه سازی می شوند نیاز فرهنگی کشور را حس کرده اند

واران نیوز:فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه هم اندیشی مشاوران امور بانوان و مسوولین ستادی خیرین مدرسه ساز گفت : خیرینی که که داخل فضای مدرسه سازی می شوند نیاز فرهنگی کشور را حس کرده اند . حسین اسماعیل پور افزود : ورود خیرین قطعا از باب اعتقاد و باب اهمیت موضوع می باشد و

واران نیوز:فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه هم اندیشی مشاوران امور بانوان و مسوولین ستادی خیرین مدرسه ساز گفت : خیرینی که که داخل فضای مدرسه سازی می شوند نیاز فرهنگی کشور را حس کرده اند .

حسین اسماعیل پور افزود : ورود خیرین قطعا از باب اعتقاد و باب اهمیت موضوع می باشد و نوعی معامله با خداست . وی اظهار داشت :در امر ساخت کیفیت ها فدای کمیت ها شده است به طوری که در ساخت مدارس نشانی از فرهنگ بومی و معماری مدرن پیدا نمی شود .

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه در برخی از شهر ها ۲۸ درصد مدارس خالی شده اند افزود : مدیریت فرهنگی در جامعه که تاکید مقام معظم رهبری هم می باشند باید بیشتر از گذشته دیده شوند . وی افزود : ساخت اصولی مدارس همراه با تکنولوژی و معماری بومی اسلامی می تواند مدارس ما را از حالت خشک فیزیکی و سبک سوله ای بیرون آورد .

فرماندار شهرستان صومعه سرا به نقش و اهمیت تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت : نقطه کلید تعالی هر ملتی آموزش و پرورش می باشد و سازمان غیر دولتی مثل خیرین مدرسه ساز یک نمونه موفق همکاری بخش غیر دولتی با دولت است و یکی از رمزهای موفقیت نیز همراه بودن افکار عمومی می باشد.

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا در ادامه از کمک ۲۰۰میلیون ریالی خیرین برای تعمیر مدارس و اهدای لوازم تحریر به دانش آمزان بی بضاعت خبر داد و افزود :خیرین برای سال تحصیلی جاری تعمیر مدرسه روستای نفوت ، آسفالت حیاط مدرسه روستای تطف و کمک اهدای لوازم تحریر را انجام داده اند .

مجید آلیانی افزود :سه مدرسه آسیه در گوراب زرمیخ ، مدرسه حضرت رقیه در عربان ، واقع دشت از مدارسی است که بخاطر قدمت بالا تخریبی بحساب آمده و نیاز به نوسازی دارد وی کمک خیرین را برای ساخت این مدارس موثر دانست و افزود : سعی و کوشش در امر مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمال خیری است که به واسطه آن فرزندان ایران زمین به بالاترین جایگاه های علمی دنیا دست پیدا خواهند کرد.

آلیانی اظهار داشت :در گذشته مدارس در کنار مساجد ساخته می شد و این نشان از اهمیت و جایگاه بالای مدرسه در تاریخ و فرهنگ مردم ایران دارد.وی افزود :مردم مالک و صاحب اصلی آموزش و پرورش هستند و دغدغه آنان برای آموزش و پرورش همانند اعضای یک خانواده است .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار