اعزام ۲۱۰۰ نظامی سنگالی به عربستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۳۶

  کد خبر : 29983

  اعزام ۲۱۰۰ نظامی سنگالی به عربستان

  در شرایطی که وزیر خارجه عربستان از بررسی توقف حمله به یمن به منظور امدادرسانی در مناطق بحران زده یمن خبر می‌دهد، دولت سنگال تصمیم دارد برای کمک به ریاض در جنگ علیه یمن، ۲۱۰۰ نظامی را به عربستان اعزام کند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (۲۱ آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

  عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از ۲۵۰۰ کشته و بیش از ۳۰۰۰ زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه ۶ فرودین (۲۶ مارس) آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

  مهم‌ترین اخبار روز سیزدهم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

  * * * * * *

  جدیدترین تحولات امروز یمن را در زیر دنبال کنید:

  *

  *منصور هادی: نشست میان گروه‌های یمنی در ۱۷ می برگزار می‌شود/عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن اعلام کرد که نشست میان گروه های یمنی در تاریخ ۱۷ مه در ریاض برگزار خواهد شد.

  *سنگال ۲۱۰۰ نظامی به عربستان اعزام می کند/دولت سنگال برای کمک به دولت ریاض در جنگ علیه یمن ۲۱۰۰ نظامی به عربستان ارسال می‌کند.

  * توپخانه سعودی مناطقی دیگر را دراستان صعده یمن هدف قرار داد/ عربستان سعودی به منطقه «الحصامه» در شهر مرزی الظاهر در استان صعده یمن حمله توپخانه‌ای کرد.

  *هشدار افخم نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت انسانی در یمن/سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با هشدار نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت انسانی در یمن گفت: متاسفانه یمن دستاویز طرح‌ها و بازی‌های چند لایه و خطرناک کشور همسایه خود و حامیان بین‌المللی آن شده است.

  *انتخاب رئیس و معاون جدید ستاد مشترک ارتش یمن/ رئیس‌جمهور فراری یمن در پی شکست نیروهای طرفدار وی در این کشور، بار دیگر دست به تغییر ترکیب بدنه ارتش خود زده است.

  *وزیر خارجه عربستان از بررسی توقف موقت حمله به یمن خبر داد/ وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که ائتلاف پس از توقف بمباران یمن، مساله توقف موقت حمله به یمن به منظور ایجاد فرصت برای امدادرسانی و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مناطق مشخص در یمن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro