مردم آستارا طعم شیرین آب دریا را می چشند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۱۶:۱۸

  کد خبر : 30011

  مردم آستارا طعم شیرین آب دریا را می چشند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،با موافقت شرکت آب و فاضلاب روستایی و سازمان محیط زیست گیلان، تاسیسات آب شیرین کن دریایی در شهرستان آستارا احداث می شود.

  به گزارش واران نیوز به نقل از دیارمیرزا: با موافقت شرکت آب و فاضلاب روستایی و سازمان محیط زیست گیلان، تاسیسات آب شیرین کن دریایی در شهرستان آستارا احداث می شود.
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اعلام این مطلب افزود: این تاسیسات با اختصاص ۳ هزار متر مربع از اراضی حفاظت شده ی محیط زیست در محدوده طرح سالم سازی سیبلی ایجاد می شود.
  محمدعلی فرّ امینی گفت: برای افزایش و تامین مطمئن و مناسب آب آشامیدنی شهرستان آستارا، طرح احداث آب شیرین کن دریایی از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان ارائه شده است.
  وی با اشاره به اینکه راه اندازی این تاسیسات در نوار ساحلی احتیاج به زمینی مشخص داشت، اضافه کرد: با اختصاص ۳ هزار متربع از اراضی حفاظت شده ی محیط زیست برای این امر موافقت شده است.
  وی خاطرنشان کرد: در این فرآیند آب مطمئن دریا پس از تصفیه به شبکه ی آب شرب شهرستان متصل می شود. فرّامینی تصریح کرد: این طرح پس از شهرستان انزلی برای دومین بار است که در سطح استان گیلان اجرایی می شود.
  وی، از آغاز عملیات اجرایی چاه فلمن در شهرستان آستارا خبر داد و بیان کرد: برای تکمیل این طرح ۱۵ میلیارد ریال از محل تبصره ۲۲ اختصاص یافته است. وی ظرفیت تامین آب آشامیدنی در این شهرستان را ۲۰۰ لیتر بر ثانیه عنوان کرد و گفت : با به نتیجه رسیدن پروژه های چاه فلمن و نیز آب شیرین کن ، دیگر مشکلی را در خصوص تامین آب شرب آستارا حتی در ایام گردشگر پذیر سال نخواهیم داشت.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro