تجلیل از اساتید دانشکده فنی و حرفه ایی صومعه سرا+تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۱۸:۵۵

  کد خبر : 30073
  به مناسبت هفته معلم؛

  تجلیل از اساتید دانشکده فنی و حرفه ایی صومعه سرا+تصاویر

  نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در این آئین با اشاره به جایگاه مقام معلم در دین اسلام اظهار داشت : …

  نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در این آئین با اشاره به جایگاه مقام معلم در دین اسلام اظهار داشت : خداوند متعال در درون انسان میل به علم آموزی و کمال را قرار داده است تا انسان بتواند به واسطه فراگیری دانش و دوری از جهالت به کمال و تعالی برسد.. حمید رضا خصوصی افزود : لازمه علم و هنر علمی است که در کنار آن ایمان و گفتار درست و حکیمانه تبیین شود.وی معلمان را از چهر ه های ماندگار برای بشریت برشمرد و اظهار داشت : معلمان درس گرفته مکتب عشقند و ایثار و همه تاریخ از آن معلم است و ی روز و یک هفته نمی توان عظمت و شکوه معلم را ترسیم کرد .

  نماینده مردم صومعه سرا ترقی کشورها را در سایه علم آموزی دانست و اظهار داشت : علم باید توام با اخلاق باشد و به عنوان ابزاری برای ایجاد امنیت در جامعه از آن استفاده شود. وی افزود : معلمی قدم گذاشتن در روشنایی و شکستن آشکار گمراهی است ودر عظمت مقام معلم همین بس که پیامبر به این که آموزگار است به خود افتخار می کند .

  حمید رضا خصوصی افزود :اخلاص در عمل ، فروتنی و تواضع ، عشق و دوری از کبر از بارزترین صفات معلمان بزرگ تاریخ بشریت است که سبب جاودان ماندن آنها بوده است . وی اظهار داشت :محصول تفکر و اندیشه معلمان جز پویای نیست و معلم مبنای تحول جامعه بوده و همیشه چون امام حسین و حضرت امام در پیش صفوف با ظلم و ستم هستند .

  وی افزود : کاملترین معلمان در راه تعلیم اندیشه و راه حقیقت در خون غلطیدن و به شهادت رسیدند . وی با اشاره به اینکه معلمان در لابه لای تنگی ها و سختی ها بهترین ها را برای جامعه به ارمغان می آورند اظهار داشت :همانطور که دشمنان برای شکستن اندیشه های بزرگ بیشترین تلاش را می کنند عالمانی چون امام خمینی و شهید مطهری با اندیشه ها وتفکرات خود خرمن جهالت دشمنان را به آتش کشیده اند .

  و ی خاطر نشان ساخت: آیات قرآن نشان از آن دارد که معلم اول خداست و معلم دوم نبی اکرم(ص) است و این مساله دلالت بر آن دارد که معلمی مقام و شان پروردگار و نبی مکرم اسلام است و حقیقتاً نباید این مقام بزرگ را دست کم گرفت.

  رئیس دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک صومعه سرا :   ضمن عرض خیر مقدم و تبریک این ایام خجسته گفت : کمک به اقتصاد آموزش عالی و اقتصاد خانوارها از جمله نقش‌های دانشکده فنی و حرفه‌ای در آموزش عالی کشور است.

  مقداد خصوصی با اشاره به اینکه اهم سیاست این دانشکده بر روی سرمایه های مهارتی و کار آفرین است اظهار کرد: امروزه دانشگاه ها نقش آفرینی بالایی را دراین امر پیدا کردند و در جهت شکل دادن به ارتقا تمدن بر پایه دانش خط پیشتازی را در بر پیش گرفتند . وی افزود :دین مبین اسلام عالم را از مجاهد و از عابد برتر می داند چون عالم در هدایت گری و شفای جسمی جامعه قدم بر می دارد.وی با اشاره به اینکه شغل معلمی فقط شغل نیست، بیان کرد: معلمی ذوق ، هنر و توانمندی است و خدا این مهم را به وسیله فرستادگانش به انجام رسانده و نهال های تشنه دانایی را سیراب می کند.

  به گزارش خبرنگار ما به مناسبت شهادت استاد شهید مطهری و هفته معلم طی آئینی از ۱۲ استاد دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک صومعه سرا     با حضور نماینده شهرستان صومعه سرا ، فرماندار و جمع کثیری از اساتید در سالن اجتماعات این دانشکده تجلیل وجوایزی اهدا شد .


  گزارش تصویری:

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro