اعزام هیئت پارلمانی ایران به غزه قطعی شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ آبان ۹۱ - ۱۷:۴۹

  کد خبر : 3008

  اعزام هیئت پارلمانی ایران به غزه قطعی شد

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که اعزام هیئت پارلمانی ایران به غزه قطعی و اقدامات …

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که اعزام هیئت پارلمانی ایران به غزه قطعی و اقدامات قانونی در این زمینه در حال پیگیری است.

  سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه عصر امروز (ِیکشنبه) اعضای کمیسیون متبوعش به ارائه گزارشی از این جلسه پرداخت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعزام هیئت پارلمانی ایران به غزه قطعی است و اقدامات قانونی در این زمینه در حال پیگیری است.

   

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مهدی داوتگری عضو کمیسیون امنیت ملی و مسئول پیگیری موضوع ستار بهشتی در جلسه امروز کمیسیون گزارشی از آخرین بررسی‌ها در این زمینه به اعضا ارائه کرد.

  وی افزود: با توجه به جنایات و تجاوزات رژیم اشغالگر قدس در روزهای اخیر و همچنین سکوت مرگبار مجامع و محافل بین‌المللی و ضرورت توجه جدی به آلام، نیازهای اولیه و حمایت‌های انسان‌دوستانه و روحیه‌بخشی به مقاومت مردم مظلوم غزه، اعزام هیئت پارلمانی به غزه قطعی و اقدامات قانونی آن در حال پیگیری است.

  وی ادامه داد: دواتگری با استفاده از «مرگ مشکوک» به جای «قتل» اعلام کرد که بررسی‌ها ادامه دارد و گزارش نمونه‌برداری و آزمایشات پزشکی تأثیر بسزایی در نتیجه بررسی‌ها خواهد داشت، چرا که کبودی‌ها نمی‌تواند عامل مرگ ستار بهشتی باشد.

  در این جلسه بحث مفصلی پیرامون لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل‌های اول و دوم الحاقی به کنوانسیون‌های ژنو ۱۹۷۷ صورت گرفت و تصمیم‌گیری نهایی به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro