مشکلات سريال ويدئويي ناکام «عشق تعطيل نيست» تمامي ندارد.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۰۳

  کد خبر : 30132

  مشکلات سریال ویدئویی ناکام «عشق تعطیل نیست» تمامی ندارد.

  مجموعه ویدئویی «عشق تعطیل نیست» که سال گذشته به کارگردانی بیژن بیرنگ جلوی دوربین رفت، با وجود آنکه پس از توزیع در شبکه نمایش خانگی نتوانست به اقبال دست پیدا کند، حالا مدت ها پس از ناکامی در فروش و تولید، دردسر جدیدی هم پیدا کرده است.

  واران نیوز:  این سریال که قرار بود در ۲۶ قسمت ساخته شود، به دلیل مشکلات و ضعف فیلمنامه و به موقع آماده نشدن قسمت ها که به تعویق های چند باره انجامید، تنها در پنج قسمت به پایان رسید. بر همین اساس سازندگان، دکورهای پرخرجی را در سوله ای در شهرک سینمایی غزالی طراحی کرده و ساختند. این دکورها شامل خانه ای مجلل با چند اتاق و وسایل چشم نواز و اثاثیه لوکس ، قرار بود در ۲۶ قسمت مورد استفاده قرار بگیرند.
  حتی پیش بینی می شد با توجه به حضور ستاره هایی همچون محمدرضا گلزار و مهناز افشار، این مجموعه به فصل دوم هم برسد که در آن صورت، ساخت چنین دکوری منطقی و اقتصادی هم می بود. با این وصف، اوج گرفتن حواشی منفی در توزیع همان یکی- دو قسمت نخست، از جمله فاش شدن مسئله کپی برداری از سریال آمریکایی «دوستان» (friends) و حتی دکوپاژ و میزانسن مشابه با آن، موجب شد تا گروه تولید تصمیم به بازنویسی فیلمنامه بگیرند و تصویربرداری را متوقف کنند.

  اتفاقی که به جدا شدن بازیگران منجر شد و طولانی شدن آن، بر بلاتکلیفی جریان تولید افزود. مشکل اصلی مجموعه، اما همان کاستی های قصه بود که به جای یک سریال کمدی، اثری کم مایه و غیر طنز را رقم زد. حتی این اواخر شنیده شد که از سوی شبکه دو به بیژن بیرنگ پیشنهاد شده که ادامه مجموعه مذکور را برای تلویزیون بسازد.

  این در حالی است که تهیه کنندگان سریال، خود بیرنگ و محمدرضا شهبازی هستند و تصمیم گیری درباره سرنوشت اثر، باید با توافق هر دو طرف صورت بگیرد. توافقی که با توجه به رابطه شکراب شده بیرنگ و شهبازی، پس از شکست «عشق تعطیل نیست»، محتمل به نظر نمی رسد. از سویی تلویزیون نیز که از پخش تصاویر محمدرضا گلزار و مهناز افشار سر باز می زند،در جریان تولید سریال در سال گذشته حاضر به نمایش آنونس های تبلیغاتی آن نشد تا این عدم همکاری نیز به دیگر ناکامی های آن بیفزاید.

  سرنوشتی که برای سریال های ویدئویی «گنج مظفر»، «ویلای من»، «شوخی کردم»، «قلب یخی»، «قهوه تلخ» و «ابله» نیز پیشتر رقم خورده بود. حالا دکورهای این سریال روی دست سازندگان در سوله مذکور باقی مانده اند و خاک می خورند. دکورهایی که طبق اطلاع خبرنگار «بانی فیلم»، بیش از نیم میلیارد تومان صرف ساخت آنها شد و حالا تهیه کنندگان حتی حاضرند با مبلغی معادل نصف آنچه هزینه شده به فروش آنها اقدام کنند.

  گر چه هنوز خریداری برای این دکورها و آکسسوار پیدا نشده است. علیرضا خمسه، شهرام حقیقت دوست، زانیار خسروی، مهرانه مهین ترابی، مائده طهماسبی، بهرام شاه محمدلو، حدیث میرامینی، رضا ناجی و بهنوش بختیاری دیگر بازیگران اصلی این سریال هستند. گروهی سرشناس که در کنار گلزار و افشار، به دلیل دریافت دستمزدهای قابل توجه، هزینه های تولید «عشق تعطیل نیست» را به چندین میلیارد تومان رساندند.
  این سریال قصه رها (گلزار) و نفس (افشار) زوجی جوان را روایت می کند که در آستانه فرا رسیدن هفتمین سالگرد ازدواجشان با اتفاقاتی روبرو می شوند که زندگی خود و اطرافیانشان را تحت تأثیر قرار می دهد./بانی فیلم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro