تدوين متن سند ملي حقوق کودک تا پايان ارديبهشت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۱۱

  کد خبر : 30144

  تدوین متن سند ملی حقوق کودک تا پایان اردیبهشت

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ضمن اعلام شعار سال ۹۴ این مرجع تحت عنوان «برخورداری از آموزش حق همه کودکان»، از نهایی شدن متن سند ملی حقوق کودک تا پایان اردیبهشت ماه جاری خبر داد.

  واران نیوز:به گزارش وزارت دادگستری، مظفر الوندی در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، همایش «چشم انداز حقوق کودک در جمهوری اسلامی» با همکاری ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، دانشگاه علوم قضایی و معاونت حقوقی قوه‌قضاییه اواخر اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

  این مقام مسئول در وزارت‌دادگستری افزود: این همایش برای نزدیکی دیدگاه های مسئولین و دست اندرکاران در سازمانهای دولتی و غیردولتی برگزار و مقدمه‌ای برای انجام فعالیت‌های آتی مرجع است.

  وی ضمن ارایه گزارشی در خصوص وضعیت اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی در دست انجام مرجع، درباره قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و همچنین بحث تحصیل اتباع بیگانه در کشور و مسایل مبتلا به آن گفت:

  روند اجرایی بانک اطلاعات کودکان کشور از مهرماه ۹۳ آغاز شده و با توجه به برگزاری جلسات متعدد و منظم کارشناسی در این خصوص، انتظار می رود فاز اول این بانک اطلاعاتی تا شهریور ماه امسال عملیاتی و راه اندازی شود.

  در این جلسه همچنین نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گزارش هایی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص کودکان بازمانده از تحصیل، مصرف مواد مخدر در بین کودکان و همچنین دستاوردهای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق کودک ارایه کردند.

  در پایان این نشست با اهدای لوح، از تعدادی از نمایندگان فعال دستگاه های عضو مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تقدیر شد./تسنیم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro