شيوه نامه لايحه نويسي به استان ها ابلاغ مي شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۱۷

  کد خبر : 30151
  معاون حقوقي رئيس جمهور:

  شیوه نامه لایحه نویسی به استان ها ابلاغ می شود

  معاون حقوقی رئیس جمهور گفت : شیوه نامه لایحه نویسی بزودی به همه استان ها ابلاغ می شود.

  خانم امین زاده در جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی و نظارتی استان کرمان با تاکید بر ساده نویسی قوانین ، گفت: در معاونت حقوقی ، شیوه نامه لایحه نویسی برای بیان ساده ، شفاف و جامع قوانین و لوایح تهیه و به دستگاههای اجرایی ابلاغ می شود.

  وی با اشاره به اهمیت قانون گرایی و احترام به حقوق افزود : در برخی موارد تبعیت از قانون بیهوده تلقی و منجر به قانون گریزی می شود بنابراین باید تلاش شود مردم ارتباط خوبی با قانون برقرار کنند.

  معاون حقوقی رئیس جمهور از تدوین کارنامه حقوقی برای هر استان خبر داد و افزود : بر اساس پرونده های موجود ، موضوعات بررسی و راهکار ارائه می شود.

  اقای نعمت اللهی رئیس امور حقوقی و قوانین سازمان مدیریت و بر نامه ریزی کشور و دبیر مناقصات کشور هم گفت : با مصوبه رئیس جمهور ، سازمان مدیریت و بر نامه ریزی احیا شده و در ساختار جدید به کمک مدیریت اجرایی استان می آید.

  وی از اجرایی شدن کار هیئت مناقصات کشور پس از ۴ سال مصوب شدن خبر داد و افزود : در ساختار جدید امور حقوقی و قضایی کشور دفتر مجزایی دارد و با کمک به دستگاه قضایی کار تخصصی انجام می دهند.

  فروغی رئیس امورمستندسازی اموال غیر منقول دستگاه های اجرایی هم از دستگاه های اجرایی خواست نسبت به تثبیت مالکیت دولت یا اموال دولتی در طرح کاداستر اقدام کنند تا اموال دولتی به سمت اموال غیر منقول نرود.

  آقای فروغی همچنین خواست اسناد گذشته اموال دولتی به اسناد جدید تبدیل شود و بامستند سازی ، دولت از بخش خصوصی عقب نماند.

  وی از تشکیل بانک اطلاعات املاک کشور با پیگیری معاون حقوقی در وزارت امور اقتصاد خبر داد و گفت : دستگاه ها مشکلات و اطلاعات را منتقل دهند تا دولت در جریان اموال باشد.

  اقای صادقی رئیس حل اختلافات بین دستگاههای اجرایی نیز درباره کاهش دعاوی علیه دولت افزود : در این راستا گزارش هایی ماهانه از دیوان عدالت اداری گرفته می شود و با اتخاذ راهکارهایی ، کمتر به مراجع قضایی ارجاع می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro