اکوتوريسم/ سرسبزترين تونل طبيعي جهان در گيلان است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۴ - ۰:۵۲

  کد خبر : 30226

  اکوتوریسم/ سرسبزترین تونل طبیعی جهان در گیلان است

  گر گذرت به شمال بیفتد، نمی توانی زیباترین جاده توریستی جهان را در تالش از دست بدهی، چون آنقدر جالب و خاطره انگیز است که انگار کارت پستال زیبایی در مقابلت جان گرفته و ترا از جاده رویایی در دل جنگل به دریا می رساند.

  براساس این گزارش؛ اگر از رشت به سمت آستارا راهی شوی بعد از بندر انزلی، رضوانشهر و پره سر، وارد قطعه ای از بهشت می شوی، جایی که درختان تنومند “زردار” و “توسکا” بجای اینکه مغرورانه قد بکشند، بی ریا و بی تملق شاخه گسترده و سایبانی خنک ایجاد کرده اند تا گردشگران و مسافران با دمی استراحت خستگی راه را از تن بدر کنند.

  کمی جلوتر در کنار جاده اصلی تابلویی کوچک و رنگ و رو رفته ابتدای ورود به جاده ای را نشان می دهد که در دنیا همتاییی ندارد.
  به گفته یکی از همکاران همراهمان در باشگاه خبرنگاران، شاید مسئولان نیز محو زیبایی گیسوم شده اند و از نصب علایم راهنمایی مناسب غافل مانده اند.
  براستی که تابلو و علایم راهنمایی گیسوم در شان چنین مکان توریستی که شهره جهانی دارد، نبود.
  جاده با یک سرعت گیر نسبتا ملایم شروع می شود، جاده ای باریک و بلند که انگار بی انتهاست. اینجا دیگر درختان افقی رشد نکرده اند، بلکه به قامت طبع بلند گردشگرانی که ساحل گیسوم تالش را برای سفر انتخاب کرده اند، قد کشیده و یک به یک سر به هم آورده اند تا با ایجاد سرسبزترین تونل طبیعی جهان، از مسافران خود استقبال کنند.
  جاده زیباست، آنقدر زیبا که وقتی وارد شوی محو زیبایی های خدادادی آن می شوی و نمی فهمی کی به ساحل آبی و زلال دریا رسیدی.
  ساحل تقریبا آرام است و در نوار شمالی آن پلاژها و یا اتاق هایی برای اقامت و استراحت مهمانان، به شیوه معماری خانه های محلی ساخته اند.
  انبوه جمعیت در ساحل آرام گیسوم، مشغول تفریح و شادی اند. بساط ورزش های گروهی چون والیبال ساحلی، بدمینتون و همچنین بادبادک و سایر بازی های هوایی به راه است.
  تا چشم کار می کند، بادبادک هایی را می بی بینی که در اوج آسمان به پرواز درآمده اند تا شاهد شور و شادی مسافرانی باشند که ساحل زیبای گیسوم تالش را برای تعطیلات خود انتخاب کرده اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro