دولت تصمیم جدید ارزی گرفت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ آبان ۹۱ - ۲۳:۲۵

  کد خبر : 3023

  دولت تصمیم جدید ارزی گرفت

   به نوشته واران نیوز حمید صافدل در گفتگو با مهر با بیان اینکه جزئیات تصمیم‌گیری دولت برای تغییر در عوارض …

   به نوشته واران نیوز حمید صافدل در گفتگو با مهر با بیان اینکه جزئیات تصمیم‌گیری دولت برای تغییر در عوارض صادراتی ظرف روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: کمیته‌های کارشناسی در حال بررسی موضوع هستند که امیدواریم نتایج مناسبی برای صادرات کشور به دست آید.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص غربالگری کالاهای اولویت ۸ برای دریافت ارز از اتاق مبادلات ارزی افزود: ظرف امروز و فردا، اولویت ۸ گروه کالایی نیز از اتاق مبادلات ارزی، ارز دریافت خواهند کرد.

  وی تصریح کرد: سیاست دولت از ابتدا این بوده است که به اولویت‌های ۳ تا ۸ ارز مبادلاتی اختصاص دهد که بر این اساس با اضافه شدن اولویت ۸ به دریافت‌‎کنندگان ارز از اتاق مبادلات ارزی، این وعده محقق می‌شود.

  به گفته صافدل، البته اختصاص ارز به نرخ مبادله‌ای به اولویت ۹ نیز در دستور کار دولت قرار دارد و بر این اساس، تصمیم بر این است که رویه اختصاص ارز به تمامی گروههای کالایی استمرار یابد.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی از گروههای کالایی اولویت ۸ که در رده‌های ماده اولیه، کالاهای نیمه‌ساخته یا کالای ساخته شده قرار دارند، به تفکیک دسته‌بندی شده‌اند، ولی اختصاص ارز به آنها تغییری نسبت به قبل ندارد؛ چراکه در بین اولویت‌ها، مبنای اختصاص ارز، به نرخ مبادله‌ای است و تنها گروه ۱ و ۲ کماکان ارز مرجع می‌گیرند.

  وی همچنین از تصمیم جدید ارزی دولت خبرداد و گفت: بر اساس تصمیم جدید دولت، مبنای محاسبه ارز و تعدیل تعرفه‌ها در گمرکات به نحوی خواهد بود که همزمانی اجرای اختصاص نرخ مبادله‌ای به کالاها با تعدیل تعرفه‌ها، باعث می‌شود که تغییری در محاسبه و پرداخت عوارض گمرکی صورت نگیرد.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro