جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و 500 شهید صومعه‌سرا افتتاح شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۰۰

  کد خبر : 30297
  مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان:

  جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا افتتاح شد

  مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان از افتتاح جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا خبر داد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز از صومعه‌سرا، مسعود رهنما عصر امروز در حاشیه افتتاح جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا در تالار مهرگان ضیابر اظهار کرد: خرسندم که در بهار طبیعت میزبان اولین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام ابریشم یادبود سرداران و ۵۰۰ شهید شهرستان صومعه‌سرا، سرزمین گیل و دیلم، سرزمین مفاخر و نام آوران در حورزه های مختلف فرهنگی ورزشی، علمی و هنری و از این دست است.

  وی افزود: این سرزمین زادگاه سردار میرزا کوچک جنگلی و دیگر نام آورانی است که ایران و ایرانی به گیلانی سرافرازی چون آنها می بالند.

  مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: شطرنج ورزش اندیشیدن و فعالیتی در جهت توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانیت و اخلاق مداری است.

  رهنما تصریح کرد: شطرنج با توجه به سرمایه انسانی جوان، مستعد و بالنده زمینه های زیادی را برای رشد و تعالی بیشتر دارا است و می تواند عرصه پیشرفت را برای جوانان فراهم آورد.

  وی خاطرنشان کرد: کودکان و نوجوانان می توانند در این عرصه گسترده مهارت های زندگی مانند چگونه ارتباط برقرار کردن، تشریک مساعی و همکاری کردن را بیاموزند.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان اظهار کرد: این دوره از مسابقات دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی همچون حضور اساتید بزرگ و قهرمانان نامی شطرنج و تعداد کشورهای شرکت کنندخ و نیز استقبال بزرگان شطرنج برخوردار است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro