آغاز مسابقات جام بین المللی شطرنج جام ابریشم باحضور بیش از 300 شطرنج باز

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۰۹

  کد خبر : 30322
  رئیس ورزش و جوانان صومعه سرا:

  آغاز مسابقات جام بین المللی شطرنج جام ابریشم باحضور بیش از ۳۰۰ شطرنج باز

  واران نیوز:رئیس ورزش و جوانان صومعه سرا از آغاز برگزاری مسابقات جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا با حضور بیش از ۳۰۰ شطرنج باز خبر داد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز از صومعه‌سرا، سید حسن آموزگار عصر امروز در حاشیه افتتاح جام بین المللی شطرنج ابریشم گیلان و ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا در تالار مهرگان ضیابر اظهار کرد: خداوند را شاکریم که اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام ابریشم سرداران و پانصد شهید صومعه سرا را میزبانی خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه صومعه سرا یکی از شهرستان های دارای پتانسیل ورزشی و جوانان بسیار مستعد در زمینه ورزش علی الخصوص رشته ورزشی شطرنج است، افزود: در سالیان گذشته این شهرستان چندین دوره از مسابقات شطرنج جام خزر را میزبانی کرده است و در این زمینه در سطح کشور و استان دارای جایگاه ویژه ای است.

  رئیس ورزش و جوانان صومعه سرا گفت: در حال حاضر نیز اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی تحت عنوان جام ابریشم، سرداران و ۵۰۰ شهید صومعه سرا از امروز لغایت ۲۵ اردیبهشت با حضور بیش از ۳۰۰ شطرنج باز از حدود ۱۰ کشور ایتالیا، دانمارک، بلاروس، روسیه، اوکراین، ارمنستان، لهستان، لیتوانی، ترکیه، گرجستان، آذربایجان، ترکمنستان و ایران در مجتمع فرهنگی و رفاهی مهرگان ضیابر برگزار می شود.

  آموزگار با بیان اینکه مسابقات شطرنج به صورت سوئیسی در ۹ دوربرگزار می شود، تصریح کرد: وى تعداد جدول‌های مسابقات را دو جدول A برای اساتید بزرگ و بازیکنان دارای رتینگ بالای ۲۵۰۰ جدول B شطرنج بازان با رتینگ زیر ۲۵۰۰ اعم از بزرگسال، نوجوان و بانوان ذکر کرد.

  يک ديدگاه

  1. عباسی گفت:

   سلام خواهشمندم اسم ۵۰۰شهیدراحذف کنیدچون تنهاچیزی که دراین افتتاحیه وجودنداشت یادشهیدبود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro