مسجد ابوالفضل (ع) روستای سارمه صومعه سرا با اعتبار میلیارد ریال احداث شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ آبان ۹۱ - ۱۳:۵۷

  کد خبر : 3039

  مسجد ابوالفضل (ع) روستای سارمه صومعه سرا با اعتبار میلیارد ریال احداث شد

  دهیار روستای سارمه دهستان ضیابر شهرستان صومعه سرا گفت: با همت مردم روستا و خیرین در مدت دو سال مسجد …

  دهیار روستای سارمه دهستان ضیابر شهرستان صومعه سرا گفت: با همت مردم روستا و خیرین در مدت دو سال مسجد حضرت ابوالفضل (ع) این روستا با زیر بنای ۳۰۰ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد ریال احداث شده است.

  به گزارش خبرنگار مهر، سید قاسم موسوی عصر امروز در جمع مردم این روستا افزود: روستای سارمه ضیابر با ۸۵ خانوار و ۴۵۰ نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری صومعه سرا و شهرشاندرمن قرار دارد.

  وی اظهارداشت: برای بهره مندی بیشتر جوانان منطقه و پرکردن اوقات فراغت شان مجوز کتابخانه و کانون فرهنگی برای این مسجد دریافت شده است.

  دهیار سارمه گفت: این روستا از جاذبه ها و طبیعت زیبا برای گردشگری بهرمند است که برای استفاده از پتانسیل های موجود با توجه به استقبال مسافران و گردشگران در کنار در ختان جنگل شفارود و در جوار رودخانه اقدام به ساخت پارک ساحلی کرد.

  وی افزود: کارهای اولیه و مطالعاتی این طرح انجام شده که با اجرای این مهم می توان زمینه ایجاد اشتغال را برای جوانان فراهم ساخت.

  موسوی اظهارداشت: طرح تجهیز بیش از ۸۰ هکتار از اراضی روستا، طرح بتونی کردن کانالها، تهیه طرح هادی، آسفالت روستایی، خانه بهداشت از پروژه هایست که در این روستا انجام شده است.

  وی همچنین نبود آب آشامیدنی، ضعف برق، نبود گاز و نانوایی را از عمده مشکلات مردم این روستا عنوان کرد و افزود: روستای سارمه از دیر باز شهرت خاصی در حصیر بافی داشته که امروزه به دلیل عدم حمایت این صنایع دستی از رونق افتاده و به فراموشی سپرده شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro