ديدار نماينده رهبري در امور حج و زيارت با مقام هاي واتيکان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۸ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۰۶

  کد خبر : 30414

  دیدار نماینده رهبری در امور حج و زیارت با مقام های واتیکان

  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی که به منظور دیدار و گفت و گو با مقام های واتیکان به ایتالیا سفر کرده است با کاردینال ‘سندری’ رییس مجمع کلیساهای شرق دیدار کرد.

  واران نیوز به نقل از ایرنا: در این دیدار که با حضور حجت الاسلام محمد طاهر ربانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان برگزار شد، در زمینه تقویت ارزش های مشترک اخلاقی، مبارزه با فقر، ظلم و ستم در جهان، توسعه، رحمت و برابری به منظور تقویت صلح بین المللی، تقویت و تحکیم بنیان خانواده، تربیت و ارتقای جایگاه معنوی انسان، خشونت های داعش علیه مسلمانان و مسیحیان در خاورمیانه بحث و تبادل نظر شد.

  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این دیدار به برخی از آیات قرآن کریم مبنی بر دعوت اسلام به گفت و گو با اهل کتاب و همکاری در حوزه های مشترک اشاره کرد و افزود: اسلام و مسیحیت دو دین پر طرفدار در جهان امروز هستند و می توانند در بسیاری از مسایل با یکدیگر تعامل مشترک داشته باشند.

  قاضی عسکر ادامه داد: امروز جامعه بشری با توسعه خشونت و جنگ، در معرض خطر جدی قرار دارد و ما باید تلاش کنیم، رحمت، عدالت و صلح بین المللی در همه جای گیتی حاکم شود.

  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشترک برای بررسی راهکارهای تحقق و اهداف یادشده را مطرح کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر با تاکید بر اهمیت زیارت در اسلام و در مسیحیت و همچنین با برشمردن اقداماتی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در ایران انجام می شود، پیشنهاد کرد که همایشی با عنوان ‘زیارت از دیدگاه ادیان توحیدی’ برگزار شود تا پیروان هر دین و مذهب دیدگاه ها و نظرات خود را در این زمینه بیان و با تبادل اطلاعات و تجربیات از این ظرفیت بزرگ بهره برداری کنند.

  کاردینال سندری نیز در این دیدار با بیان اینکه همه موضوع های مطرح شده از سوی نماینده طرف ایرانی مهم و قابل توجه است ابراز امیدواری کرد تا گام های جدی برای همکاری مشترک برداشته شود.

  کاردینال سندری همچنین به جایگاه زیارت در مسیحیت اشاره کرد و ادامه داد: تمامی لحظات زندگی ما، جزو سفر و زیارت به سوی خدا است و همه ما مسافری هستیم که به سوی خدا می رویم.

  وی ضمن معرفی سال جدید میلادی به نام سال ژوبیله گفت: موضوع زیارت و رفتن به اماکن مقدسه و طلب مغفرت در این سال مقدس، یکی از موضوع های مهم است.

  نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت همچنین با اسقف ‘آندره آتا ‘ رییس سازمان زیارت واتیکان در زمینه همایش مشترک طرفین تحت عنوان زیارت از دیدگاه ادیان توحیدی دیدار و گفت و گو کرد.

  بر اساس این گزارش، مجمع کلیساهای شرقی در سال ۱۸۶۲ میلادی تاسیس شد و واتیکان به لحاظ اهتمام خاصی که به کاتولیک های خاورمیانه دارد سعی کرده است تا جایگاه ویژه ای برای مجمع کلیساهای شرقی قایل شود.اهداف و وظایف مجمع کلیساهای شرقی نظارت بر فعالیت های فرهنگی حوزه ها و نهادهای کلیسایی مناطق شرقی، تاسیس یا انحلال خلیفه گری ها و رسیدگی به امور آنان ، معرفی اسقف، اسقف اعظم و پاتریارک به پاپ برای انتصاب در امورکلیساهای شرقی است. این مجمع دارای جایگاه ویژه ای در کلیسای کاتولیک است. درگذشته دور، شخص پاپ ریاست این مجمع را برعهده داشت و بعدها مسوولیت این مجمع به کاردینال واگذار شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro