آمريکا آموزش تروريست هاي سوري را آغاز کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴ - ۰:۴۰

  کد خبر : 30440

  آمریکا آموزش تروریست های سوری را آغاز کرد

  آمریکا در ادامه سیاست دوگانه خود در قبال تروریسم روز پنجشنبه کار آموزش تروریست های سوری که از آنان به عنوان «میانه رو» یاد می کند را در کشور اردن آغاز کرد.

  به گزارش رویترز ، مقام های آگاه آمریکایی و خاورمیانه ای به شرط افشا نشدن نامشان به این خبرگزاری گفتند این برنامه در اردن آغاز شده و بزودی در ترکیه نیز شروع می شود و هدف از آن مبارزه با نیروهای داعش است.
  بر اساس این گزارش ، برنامه آمریکا برای آموزش و تجهیز نیرویی که شمار آن در نهایت به ۱۵ هزار سرباز بالغ خواهد شد، آزمایشی بزرگ برای استراتژی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سوریه به شمار می رود.
  منتقدان سیاست اوباما در سوریه می گویند که دولت آمریکا نتوانسته جهت تحولات در سوریه را به نفع آمریکا رقم بزند.
  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از اظهار نظر در باره این گزارش خودداری کرده است.
  پیش از این شبکه خبری «سی ان ان» در همین ارتباط گزارش داده بود که تا کنون ۴۰۰ مربی آموزش نظامی آمریکایی وارد دو کشور اردن و ترکیه شده اند تا به شورشیان باصطلاح میانه روی سوری آموزش هایی در خصوص کار با سلاح های سبک و تاکتیک های میدان نبرد بدهند.
  هر چند بطور رسمی اعلام شده هدف از این برنامه مبارزه با داعش است اما سی ان ان تصریح کرد که خود مقامات آمریکایی نیز بخوبی می دانند که شمار زیادی از این شورشیان آموزش دیده علیه دولت قانونی بشار اسد در سوریه وارد جنگ خواهند شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro