واشنگتن: ظريف و کري در روزهاي اخير مکالمه‌اي نداشته‌اند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۳۱

  کد خبر : 30453

  واشنگتن: ظریف و کری در روزهای اخیر مکالمه‌ای نداشته‌اند

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید که وزیر خارجه این کشور و همتای ایرانی‌اش در روزهای گذشته مکالمه‌ای در خصوص پرونده هسته‌ای و یا مسائل منطقه نداشته‌اند.

  «جف راتکه» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز هم به میان خبرنگاران آمد و یکی دیگر از کنفرانس‌های خبری وزارت متبوعه‌اش را برگزار کرد.

  بحث حضور جان کری در ریاض و اعلام تصمیم عربستان برای اعمال آتش‌بس ۵ روزه در یمن یکی از محورهای اصلی مورد بحث در این جلسه بود.

  یکی از خبرنگاران پرسید که آیا «جان کری» برای بررسی شرایط یمن با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود تماس داشته که راتکه برقراری چنین تماسی در روزهای گذشته را رد کرد.

  بحث ایرانی بعدی، آزاد شدن کشتی متعلق به شرکت کرسک بر اساس حکم دادگاه بندرعباس بود که سخنگو در پاسخ به سوال مشابه همان خبرنگار مجدداً گفت که در دوره توقف این کشتی «با مقامات جزایر مارشال و شرکت مرسک در تماس بودیم ولی هیچ تماسی با مقامات ایران نداشته‌ایم.»

  سخنگو افزود: «در طی روزهای توقیف این کشتی، کشتی‌های تجاری را در منطقه اسکورت کردیم و با این کارف حضور قوی و توانایی بازدارنده خود در مقابل بی‌ثبات‌سازی را به همگان نشان دادیم.»

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro