متهم حادثه مهاباد، مامور امنیتی نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۴۳

  کد خبر : 30461

  متهم حادثه مهاباد، مامور امنیتی نیست

  رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به حادثه هتل مهاباد گفت: تحقیقات دستگاه قضایی نشان میدهد متهمِ دستگیر شده این حادثه یک مهندس طراحی داخلی است و حتی هیچ سابقه همکاری با هیچ دستگاه دولتی را ندارد؛چه برسد به اینکه مامور امنیتی باشد.

  میران: یکشنبه هفته گذشته دختر ۲۸ ساله‌ای از طبقه چهارم هتلی در شهرستان مهاباد که به عنوان مهماندار در آن فعالیت می کرده به پائین پرت می‌شود و در دم جان می بازد. بلافاصله پس از این حادثه، تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد مختلف آن از سوی دستگاه قضایی آغاز می شود اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشته که خبرهای جهت‌دار و عجیبی از آن بر روی شبکه های اجتماعی و رسانه‌های معاند ظاهر می شود.این روایتها سعی می کند موضوع را به گونه‌ای با نهادهای امنیتی مرتبط کند. این شبکه ها هنوز چند ساعت از بروز این حادثه نگذشته شروع به بیان جزئیات واقعه کرده، پرت شدن دختر جوان را اقدام به خودکشی او برای فرار از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط یک مامور امنیتی عنوان کردند؛ موضوعی که آنقدر عجیب بنظر می رسید که حتی برخی رسانه های ضدانقلاب نظیر رادیو فردا که اخبار این واقعه را به شکلی جهت‌دار منتشر می کردند، تاکید داشتند که نمی توانند صحت اخبار را تائید کنند.

  واقعیت ماجرا از زبان رییس کل دادگستری آذربایجان غربی

  برای روشن شدن ابعاد این ماجرا به گفت‌وگو با توکل حیدری، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی پرداختیم. وی با تاکید بر بازداشت متهم و آغاز رسیدگی دقیق، مستقل و سریع این پرونده، شرح ماجرا را اینگونه بیان می‌کند:

  متهم مهندس و متخصص طراحی داخلی ساختمان است و فعالیت وی در زمینه ارتقاء استاندارد هتلداری بوده است. وی برای همین منظور در هتل تارا مهاباد حضور داشته و تحقیقات ما هرگونه وابستگی وی به دستگاههای دولتی را رد می‌کند؛ چه برسد به اینکه وی بازرس یا مامور امنیتی باشد. بررسی ۲۵ پیامک رد و بدل شده بین متهم و متوفی نشان می‌دهد که متهم ،متوفی را به اتاقش دعوت کرده است. متهم می‌گوید: چند دقیقه پس از حضور متوفی در اتاق و گفت‌وگوی آن دو با یکدیگر، رییس هتل که متوجه عدم حضور متوفی شده، تلفنی ماجرا را به مادر متوفی اطلاع می‌دهد و مادر متوفی نیز به دخترش زنگ می‌زند که رییس هتل دنبال تو میگردد. پس از این تماس متوفی با یکی از همکارانش تماس میگیرد تا سر و گوشی آب دهد و ماجرا را به وی اطلاع دهد. همکار متوفی پس از بررسی به وی اطلاع میدهد که رییس هتل مشغول کنترل دوربینهای مدار بسته است. متهم دستپاچه شده و تصمیم میگیرد اتاق را ترک کند و این کار را از طریق بالکنها انجام دهد. وی چند بالکن  کناری را که هر یک حدود  ۸۰ سانتیمتر با یکدیگر فاصله داشته‌اند، طی میکند و پس از آن تصمیم میگیرد که از طریق بالکن به طبقه پایین تر بپرد که پس از آویزان شدن از بالکن موفق به این کار نشده و به پایین پرت میشود.

  رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی توضیح میدهد که معاینات پزشکی قانونی هرگونه شایعه در مورد تجاوز به متوفی را رد میکند و نشان میدهد که رابطه‌ای در این حد بین متوفی و متهم وجود نداشته است.

  توکل حیدری توضیح میدهد که دادگستری آذربایجان غربی ماجرای هتل تارا را از حیث ایمنی ساختمان و فقدان موانع لازم در بالکنها نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

  دعوت رسانه‌های معاند به تجمع

  رییس کل دادگستری آذربایجان غربی تصریح می‌کند بدنبال دامن زدن رسانه‌های معاند به شایعات بی‌اساس در این مورد،این شایعات به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش پیدا می کند و در نهایت به اعتراضاتی منجر میشود.

  گفتنی است انتشار فوری تصاویر و فیلم های مربوط به این اعتراضات در رسانه های ضدانقلاب مشکوک بنظر می رسید و حتی برخی رسانه‌های بیگانه اقدام به کشته سازی برای این تجمع هم کردند.

  رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در پایان این گفت‌وگو خواهان هشیاری مردم و توجه نکردن به شایعات رسانه‌های معاند میشود و تصریح میکند که دستگاه قضایی همه ابعاد این حادثه را بدقت و بسرعت مورد بررسی قرار داده و نتایج را پس ار قطعیت، به اطلاع مردم خواهد رساند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro