احتمال اجرای مرحله دوم هدفمندی در سال 92

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ آبان ۹۱ - ۱۶:۳۱

  کد خبر : 3049

  احتمال اجرای مرحله دوم هدفمندی در سال ۹۲

  به نوشته واران نیوز موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هنوز مشخص نیست …

  به نوشته واران نیوز موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هنوز مشخص نیست شرایط سال آینده به چه نحو باشد اما اگر شرایط بهتر شود، شاید مرحله بعد هدفمندی یارانه‌ها را سال آینده اجرا کنیم زیرا مصوبه مجلس برای ممنوعیت اجرای فاز دوم مربوط به سال ۹۱ است و در سال آینده باید بر اساس شرایط همان سال تصمیم بگیریم.

  وی با اشاره به موعد قانونی ارائه لایحه بودجه به مجلس، افزود: امیدواریم امسال لایحه بودجه به موقع تقدیم مجلس شود.

  نماینده مردم بجنورد در مجلس درباره قیمت ارز در بودجه ۹۲ نیز یادآور شد: وزیر اقتصاد اخیرا گفته می‌خواهیم ارز را آزاد کنیم و آن را در حد ۲۵۰۰ تومان تثبیت کنیم. البته آزاد کردن ارز با این نرخ چندان مطابقتی ندارد. ما قبلا در بودجه آورده بودیم که دولت باید ارز را به نرخ روز بدهد اما این کار انجام نشد.

  ثروتی همچنین اظهار کرد: امیدواریم قیمت ارز در بودجه ۹۲ واقعی شود اما اقشار ضعیف جامعه هم با کمک‌های غیرنقدی مورد توجه قرار گیرند.

  این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد که دولت و بانک مرکزی بر اساس قانون برنامه پنجم باید نرخ ارز در بودجه را با بررسی میزان سرمایه‌گذاری، میزان نقدینگی، تورم داخلی و تورم خارجی تعیین کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro