برگزاری پنجمین جشنواره بومی محلی توت فرنگی صوفیانده

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۴ - ۱:۴۳

  کد خبر : 30547
  رئیس میراث فرهنگی صومعه‌سرا خبر داد:

  برگزاری پنجمین جشنواره بومی محلی توت فرنگی صوفیانده

  رئیس میراث فرهنگی، گردشگریو صنایع دستی صومعه‌سرا از برگزاری پنجمین جشنواره بومی محلی جشنواره توت فرنگی در روستای صوفیانده خبر داد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، علیرضا مهرگان امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره توت فرنگی با بیان اینکه پنجمین جشنواره بومی محلی جشنواره توت فرنگی در روستای صوفیانده برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این مراسم از اینجوی محیط زیست دعوت شده تا علاوه بر پاکسازی روستاها، توت فرنگی اورگانیک را پرورش دهیم.


  وی با بیان اینکه در بخشی از جشنواره از رئیس مرکز بهداشت و درمان صومعه‌سرا دعوت می‌شود تا در راستای مزایای توت فرنگی سخنرانی کند، افزود: از محیط زیست و منابع طبیعی درخواست می شود تا در پاک سازی روستاها نهایت همکاری را نمایند.


  رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه سرا گفت: امید است این جلسه استارتی برای برگزاری جشنواره گل نیلوفر مرداب باشد تا تالاب صومعه سرا که برای اکثر مسافران شناخته شده نیست شناسانده و گردشگران را به سمت روستاهای سیاه درویشان، نوخاله و روستاهای منتهی به تالاب سوق دهیم.
  مهرگان تصریح کرد: در جشنواره توت فرنگی امسال از هنرمندان و ورزشکاران بومی محلی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان استفاده می شود.

  ۲ ديدگاه

  1. غلام علی مردم دوست گفت:

   با سلام واحترام لازم به ذکر است در جلسه مذکور در باره جشنواره رشته خشکار طاهرگورابی و یا به قول جوانان مبدع این جشنواره ضیافت رمضان سوقات گیلان رشته و خشکار طاهرگورابی صحبت شده بود که دراین خبری انگار جای نداشته است با تشکر از عزیزان خبرگزاری واران

   • محمد گسگری گفت:

    آقای مردم دوست جشنواره رشته خشکار سال گذشته که در طاهرگوراب برگزار شد بسیار مهیج و شیرین بود ، یادش بخیر .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro