بی‌خبری نمایندگان‌شاخص از طرح جدید مجلس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۴۲

  کد خبر : 30640

  بی‌خبری نمایندگان‌شاخص از طرح جدید مجلس

  در حالی که یک نماینده از تهیه و تدوین طرح سه فوریتی نمایندگان مجلس برای توقف مذاکرات تا قطع تهدیدات آمریکا خبر داد، برخی از نمایندگان از چنین طرحی اظهار بی اطلاعی کرده و گفتند از آن بی خبرند.

  عصر ایران: یکی از خبرگزاری ها امروز اعلام کرد که جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تهیه و تدوین طرحی ۳ فوریتی خواستار توقف مذاکرات هسته‌ای تا قطع تهدیدات آمریکایی‌ها شدند.

  این خبرگزاری از قول جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که این طرح فردا به امضاء نمایندگان رسیده و تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌‌شود. این طرح دارای یک ماده واحده است. که طبق این طرح دولت موظف است مذاکرات را متوقف کند تا زمانی که آمریکایی‌ها طی بیانیه‌ای از جمهوری اسلامی ایران عذرخواهی کرده و به تهدیداتشان پایان دهند

  خبرنگار ما با برخی از نمایندگان شاخص مجلس از جمله عضو هیئت رئیسه، چند نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تماس گرفت و پیگیر جزئیات این طرح شد که برخی از آنها با تاکید براینکه نامی از آنها فاش نشود، اعلام کردند چنین طرحی در مجلس تهیه نشده و این اظهارات درست نیست.

  بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس از اعلام چنین خبری تعجب کرد و گفت: مجلس در هفته گذشته و همچنین امروز شنبه تعطیل بود و نمایندگان در مجلس حضور ندارند تا این طرح را تهیه و امضا کنند.

  وی افزود: تا این لحظه ما از تهیه چنین طرحی در مجلس بی خبریم و آنرا ندیدیم.

  جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با رد تهیه چنین طرحی در مجلس، با اشاره به مصوبه سنای آمریکا و اظهارات تهیدید آمیز مقامات آمریکایی گفت: کار سیاسی را باید با حرف سیاسی پاسخ داد و مجلس حساسیت خاص خود را در این زمینه دارد.

  وی افزود: مجلس حساس است و اصل مذاکرات را قبول دارد و از مذاکرات در چارچوب منافع ملی حمایت می کند.

  نماینده ارومیه در مجلس اضافه کرد: فرق مجلس شورای اسلامی با سنای آمریکا در این است که آنها از لابی صهیونیست دستور می گیرند ولی مجلس شورای اسلامی بر اساس منافع نظام و منافع ملی و در چارچوب سیاست های نظام تصمیم می گیرد.

  نماینده ارومیه با اظهار بی اطلاعی از تهیه طرح سه فوریتی مذکور در مجلس گفت: ما از تهیه چنین طرحی خبر نداریم و آنرا امضا هم نکردیم.

  جهانگیر زاده در عین حال گفت: مجلس اقدامات مقامات آمریکایی را رصد می کند و عجله ای برای پاسخ دادن ندارد، اما قطعا پاسخ های لازم در فرصت مناسب داده خواهد شد.

  یکی دیگر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم که خواست نامهش فاش نشود گفت: تهیه و تدوین چنین طرحی در مجلس را از پیامک رسانه ها مطلع شدم و می دانم که نمایندگان در تعطیلات هستند و این طرح تهیه نشده است. وی افزود: فعلا خبری در این زمینه ندارم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro