هشدار ۲۵۷ مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه‌ آزاد به ميرزاده درباره حذف «بسيج»

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴ - ۱:۵۲

  کد خبر : 30654

  هشدار ۲۵۷ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد به میرزاده درباره حذف «بسیج»

  ۲۵۷ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، تاکید کردند: بسیج دانشجویی تمام تلاش خود را برای مقابله با جریانی که به دنبال دولتی کردن تشکل‌های دانشجویی است، به کار خواهد برد.

  در این نامه آمده است:

  جناب آقای دکتر میرزاده
  ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی
  با سلام
  متاسفانه وجود برخی کج سلیقگی‌ها و احیانا عدم اطلاع برخی از تصمیم سازان آن دانشگاه از قانون، سبب شد تا آذرماه سال گذشته بخشنامه‌ای خلاف قانون به منظور ایجاد محدودیت برای تشکل انقلابی بسیج دانشجویی، ابلاغ و در دستور کار واحدهای دانشگاه آزاد قرار گیرد.
  جناب آقای میرزاده

  بی شک همانگونه که خود به خوبی می‌دانید بخشنامه مذکور و تلاش برای ایجاد محدودیت در مسیر فعالیت‌های بسیج دانشجویی نه تنها بر خلاف قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است -که به فرموده رهبر معظم انقلاب قوانین آن لازم الاجرا می‌باشد- بلکه اذهان را به این سمت و سو می‌کشاند که شاید جریانی در دانشگاه آزاد رخنه کرده و در حال اجرای سیاست شکست خورده عناصر برانداز و رویای آشفته حذف بسیج از دانشگاه‌ها را می‌بینند. نگرانی از آن است که جریانات سیاسی خاص تلاش نمایند که بر تصمیمات مسئولین دانشگاه آزاد تاثیر گذاشته و با ایجاد محدودیت برای تشکل‌های ارزشی و انقلابی همچون بسیج دانشجویی، راه را برای اجرای فازهای بعدی پروژه خیانت آماده کند.

  آقای دکتر میرزاده

  متاسفانه تلاش‌های بسیج دانشجویی برای حل و فصل این مشکل که نتیجه اقدام غیرقانونی آن دانشگاه بوده، از طریق تعامل و گفتگو راه به جایی نبرد و بسیج دانشجویی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد را اسیر رفتارهای سلیقه‌ای و فرا قانونی برخی مسولین طراز اول دانشگاه آزاد نموده است. این در حالی است که مسولین واحدهای دانشگاه آزاد خود نیز دچار مشکلات عدیده ای در مورد این بخشنامه شده‌اند و فضای تعاملی ایشان علی رغم میل باطنیشان، با بسیج دانشجویی تحت الشعاع قرار داده است. بدتر از همه آنکه بسیج دانشجویی تاکنون هیچ توضیح و پاسخ منطقی در خصوص چرایی این اقدام دریافت نکرده است.

  با این تفاسیر بسیج دانشجویی به عنوان تشکل دانشجویی که با دستور صریح بنیانگذار انقلاب اسلامی تاسیس گردیده و مفتخر است به اینکه اعضای آن از زبان و قلم حضرت امام روح الله (رحمه الله علیه)، لقب «فرزندان معنوی» ایشان را دریافت کرده حق پیگیری حقوقی و قانونی این مشکل و لغو مصوبه غیرقانونی فوق را برای خود محفوظ دانسته و تمام تلاش خود را برای مقابله با جریانی که به دنبال دولتی کردن تشکل‌های دانشجویی است، به کار خواهد برد.
  در پایان بد نیست قدری به این پرسش بیندیشد که چگونه است در دولتی که مسئولین آن ادعای حقوق دانی دارند زیر پا گذاشتن آشکار قوانین کشور، این چنین با بی‌اعتنایی مواجه شده و واکنشی در بر ندارد و پرسش مهمتر اینکه چرا در دولتی که از هر فرصتی و به هر بهانه ای بر شعار حمایت از آزادی بیان تاکید می کند، این همه تلاش برای دولتی‌کردن و محدود سازی تشکل‌های دانشجویی وجود دارد؟
  اسامی این ۲۵۷ نفر نزد روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی محفوظ است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro