فیلترینگ هوشمند اینستاگرام موفق بوده؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۴ - ۱:۰۵

  کد خبر : 30728

  فیلترینگ هوشمند اینستاگرام موفق بوده؟

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلترینگ هوشمند برای شبکه مجازی اینستاگرام باعث استفاده به‌جا از این شبکه اجتماعی و موفقیت ۹۰ درصدی فیلترینگ هوشمند شده است.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلترینگ هوشمند برای شبکه مجازی اینستاگرام باعث استفاده به‌جا از این شبکه اجتماعی و موفقیت ۹۰ درصدی فیلترینگ هوشمند شده است.

  دکتر علی جنتی در حاشیه هجدهمین گردهمایی تخصصی معاونان اجتماعی ناجا در جمع خبرنگاران در مورد فیلترینگ شبکه های اجتماعی، گفت: روشی که در گذشته اعمال می شد بدین گونه بود که هر وقت احساس می کردیم در شبکه ای مورد ضداخلاقی، ضد دینی و ضد امنیتی وجود دارد، کل شبکه موجود به صورت کامل فیلتر می شد اما در حال حاضر و در دولت تدبیر و امید به این فکر می کنیم که تنها همان بخش معاند را فیلتر کرده تا افراد بتوانند از بخش های آموزشی شبکه استفاده ببرند.

  وی با اعلام مثالی در این زمینه گفت: اگر در یک بزرگراه چند ماشین خلاف جهت حرکت کنند و مرتکب تخلف راهنمایی و رانندگی شوند، کل بزرگراه بسته نمی شود، دقیقا همین کار در وزارت ارتباطات با اجرای برنامه فیلترینگ هوشمند دنبال می شود.

  جنتی در مورد شبکه های اجتماعی که مورد استفاده عموم شهروندان قرار می گیرد و مخاطب میلیونی دارد، افزود: باید فضا را باز بگذاریم و از طریق دیگر اعمال کنترل کنیم. در کشورهای دیگر شبکه هایی که در ایران فیلتر هستند باز است، چرا که این کشورها از راههای دیگری اقدام به کنترل داده های ارائه شده در شبکه های مجازی می کنند. به عنوان مثال سرورها را در داخل می آورند و یا قراردادهایی با شرکت اصلی می بندند و موارد مضر را کنترل می کنند. ما هم باید به همین سمت حرکت کنیم تا از فناوری های نوین عقب نمانیم.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد نحوه برخورد با تولید نرم افزارهای ضد دینی و فیلم ها و کتاب های غیرمجاز، گفت: در گذشته یک ستاد صیانت و حمایت از نرم افزارهای داخلی داشتیم که در حال حاضر کار این ستاد به حوزه های مختلف واگذار شده یعنی در حوزه سینمایی خود این حوزه با فیلم های غیرمجاز برخورد می کند. بنیاد بازی های رایانه ای با بازی های خارجی غیرمجاز برخورد می کند و حتی به بازیهای خارجی مجاز هولوگرام می دهد که در این حوزه باید از زحمات و همکاری نیروی انتظامی با وزارت فرهنگ و ارشاد تشکر کنیم.

  وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره تخلفات در حوزه کتاب نیز گفت: در حوزه کتاب نیز این موارد وجود دارد، مواردی که ما مجوز نمی دهیم و کتاب در کشورهای همسایه به صورت غیرقانونی چاپ شده و به صورت قاچاق به کشور وارد و توزیع می شود. در این بخش نیز همکاری نیروی انتظامی با کارشناسان ارشاد ستودنی است.

  جنتی درباره تولید محتوا و برنامه های وزارت ارشاد برای حمایت از تولیدکنندگان و نویسندگان برنامه های مجازی نیز گفت: ما نیروهای جوان و بااستعداد و فهیمی داریم و هم اکنون این عزیزان با آثاری که از نظر محتوا مورد تایید ما باشد با وزارت ارشاد همکاری می کنند و در بخش های حمایتی نیز از برنامه ها و تولیدات آنها حمایت می شود. خوشبختانه کارهای بسیار خوبی انجام داده ایم و هم اکنون در حوزه انیمیشن حتی در دورترین مراکز استانها نیز شاهد انجام تولیدات قابل تامل هستیم.

  وی در مورد استفاده از فیلترینگ هوشمند برای سایت هایی که در گذشته فیلتر شده اند، گفت: برطرف شدن فیلترینگ این سایت ها در دستور کار ما نیست، بلکه در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری است. موفقیت ۹۰ درصدی استفاده از فیلترینگ هوشمند جزو بهترین فعالیت های قابل استناد استفاده از فیلترینگ هوشمند در شبکه های اجتماعی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro