لزوم تشدید برخورد با "دور دور" کنندگان خیابان های گلسار

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۴ - ۳:۳۴

  کد خبر : 30749

  لزوم تشدید برخورد با “دور دور” کنندگان خیابان های گلسار

  چندی پیش بود که رهبر معظم انقلاب جولان دادن برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در خیابانها را یکی از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمردند.

  واران نیوز به نقل از خزر آنلاین: رهبر معظم انقلاب در دیدار اردیبهشت ماه خود با فرماندهان ناجا، جولان دادن برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در خیابانها را یکی دیگر از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمردند و تأکید کردند:”نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و با آنها مقابله کند.”

  حضرت آیت الله خامنه ای لازمه ایجاد امنیت در جامعه را، عمل مقتدرانه پلیس دانستند و گفتند: “نیروی انتظامی مظهر حاکمیت و امنیت جمهوری اسلامی است بنابراین باید اقتدار داشته باشد اما این اقتدار به معنای ظلم کردن و حرکت بی مهار نیست.”

  پس از این بیانات مقام معظم رهبری بود که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید طرح برخورد قانونی پلیس با رانندگان حادثه ساز خودروهای مدل بالا در پایتخت خبر داد.

  سردار سرتیپ تیمور حسینی، پیشگیری از سرعت های سرسام آور، کَل کَل کردن های بچه گانه برای به رخ کشیدن قدرت خودروهای لوکس یکدیگر، حرکات مارپیچ، لایی کشیدن های بی مهابا و شناسایی رانندگانی که در حالت غیر عادی به رانندگی پرخطر اقدام می کنند، مهمترین اهداف این طرح دانست.

  در رشت اما گویا همچنان خیابان های منتهی به گلسار و بلوار گیلان از ساعات اولیه شب تا پاسی از آن به عنوان مکانی برای تست سرعت خودروها و ویراژ دادن اتوموبیل های گران قیمت است. هر چند حضور پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در ساعات پرحجم ترافیک در معابر بلوار گیلان چشمگیر است اما انتظار می رفت تا پلیس با اتخاذ تدابیری مانع از جولان برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در این خیابان ها شود.

  متاسفانه استفاده از نرم افزارهای شبکه اجتماعی مانند وایبر و عضویت بسیاری از جوانان صاحب خودروهای مدل بالا در گروه های وایبری سبب شده است تا هر شب ساعت حضور در خیابان برای “دور دور” های شبانه به اطلاع تمام اعضای گروه برسد!

  تصادف اخیر پورشه و بی‌ام دبلیوی مدل بالا و مرگ رانندگان آن ها نشان داده که خطرات ویراژ دادن‌های شبانه نه تنها برای سر نشینان خودرو‌ها خطرناک است بلکه برای مردم عادی نیز خطرات بسیاری را ایجاد می‌کند.  اما فارغ از این خطرات، دور دور کردن جوانان ایرانی که چند سالی است باب شده است به برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی نیز دامن زده است. دوستی‌های نامتعارف و ضد فرهنگی، ایجاد ارتباط‌های نادرست و شکستن هنجارهای اجتماعی از جمله این مشکلات است.

  امید است مسئولان نیروی انتظامی استان گیلان با تشدید بازرسی ها و گشت های شبانه مانع از گسترش این سنت نادرست شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro