شجوني: ‫احمدي‌نژاد نه اصولگرا است و نه اصلاح طلب

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۴ - ۲۲:۴۸

  کد خبر : 30790

  شجونی: ‫احمدی‌نژاد نه اصولگرا است و نه اصلاح طلب

  عضو حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص تلاش اصلاح‌طلبان برای نشان دادن یک چهره اصول‌گرا از احمدی‌نژاد و وابستگی اصولگرایان به وی هم گفت: احمدی‌نژاد در هشت سال ریاست‌جمهوری خود حتی یک بار هم اسم اصول گرایان را نیاورد، هرچند ما او را اصلاح طلب نمی دانیم

  حجت الاسلام جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز و حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص وحدت اصولگرایان و لزوم وحدت در میان آنها اظهار داشت: همواره همراه لغت اصولگرایی اتحاد و اتفاق اصولگرایان هم بوده است.

  وی در ادامه گفت: جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین قم و حتی آیت الله مصباح یزدی با یکدیگر جلساتی در راستای وحدت اصولگرایان برگزار کردند.

  عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه افزود: جامعتین امتحان خود را در طول این ۳۶ سال انقلاب اسلامی پس داده است و از مسیر انقلاب اسلامی که مسیر اصول گرایی است خارج نشده اند.

  این عضو جامعه مدرسین قم با اشاره به تلاش اصلاح طلبان برای ایجاد تفرقه میان اصولگرایان خاطر نشان کرد: از آنجایی که بسیاری از اصلاح طلبان سر از اتاق فکر لندن در آوردند، تفرقه زیادی میان اصلاح طلبان به وجود آمد که در حقیقت معضل امروز اصلاح‌طلبان، تفرقه است.
  شجونی در ادامه یادآور شد: اصلاح طلبان همان افرادی هستند که روزی مدعی شدند قرآن کتاب خدا نیست و امام زمان(عج) دروغ است که همین باعث شد تا اختلافات اساسی میان آنها به وجود بیاید.

  وی همچنین تأکید کرد: تا کنون هرچه پیروزی در انقلاب اسلامی رقم خورده است متعلق به جریان اصولگرایی در کشور است و این در حالی است که بقیه به شدت تفرقه داشته اند.

  عضو حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: جریان‌های اصلاح طلب مانند مشارکت و مجاهدین تا کنون ادعاهای زیادی در خصوص اتحاد داشته اند، اما اصولگرایی تحت اشراف جامعتین بوده و تا کنون از مسیر اتحاد خارج نشده است.

  عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه تأکید کرد: اصولگرایان در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به صورت هماهنگ و همزبان ظاهر خواهند شد.

  شجونی در خصوص برخی از چهره های اصولگرایی که گرایشاتی به سمت اصلاح طلبان داشته اند خاطر نشان کرد: برخی وقتها اصلاح طلبان در خصوص مصادره برخی از نام ها از جریان اصولگرایی هستند که به هیچ وجه موفق نخواهند شد از این نام ها استفاده کنند.

  وی هم چنین گفت: اگر کسی درختی را دوست دارد، باید ریشه این درخت را نیز دوست داشته باشد، ریشه درخت انقلاب اسلامی هم امام خمینی(ره) و آرا و اندیشه های اوست که ایشان هرگز اهل دوگانگی و تفرقه نبودند؛ با اصولگرایی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید که امیدواریم در مسیر اصولگرایی هم این روند ادامه داشته باشد.

  عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه افزود: در واقع اگر فردی هم خود را اصول‌گرا بداند و وارد اردوگاه اصلاح‌طلبان شود یک اصولگرای واقعی نبوده و اساس اصولگرایی را درک نکرده است.

  این فعال اصول گرا در خصوص تلاش اصلاح طلبان برای مصادره برخی از افراد اصول گرا گفت: مصادره این افراد خیانت و سوء استفاده است؛ چرا که زحمات دیگران را به نام خود تمام کردن، برای رسیدن به مسائل دنیایی است.

  وی در خصوص نظر برخی در خصوص تشکیل ائتلاف میان اصلاح طلبان و اصول گرایان اذعان داشت: نظر این افراد سوء استفاده از جایگاه اصول گرایان است و بعد از اتمام مجلس دیگر اصلاح‌طلبان به عهد و پیمان خود با اصول‌گرایان پایبند نخواهند بود.

  عضو حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص تلاش اصلاح‌طلبان برای نشان دادن یک چهره اصول‌گرا از احمدی‌نژاد و وابستگی اصولگرایان به وی هم گفت: احمدی‌نژاد در هشت سال ریاست‌جمهوری خود حتی یک بار هم اسم اصول گرایان را نیاورد، هرچند ما او را اصلاح طلب نمی دانیم.

  شجونی در ادامه اذعان داشت: احمدی نژاد به خاطر مشایی و برخی از اطرافیان خود از جریان اصولگرایی فاصله گرفت و در نهایت ضربه این فاصله گرفتن خود را هم خورد؛ هرچند در بدنه جامعه هنوز طرفدارانی دارد اما یک اصولگرا نیست.

  وی سکوت برخی از افراد شاخص اصولگرایی در قبال سوء استفاده اصلاح طلبان از اسم آنها را دلیل میانه‌روی ندانست و خاطر نشان کرد: این افراد با سکوت خود بیشتر زمینه سوء استفاده از خودشان را فراهم می کنند؛ این افراد در نهایت به این نتیجه خواهند رسید که پایگاه مردمی خود را از دست خواهند داد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro