مديرعامل سايپا: اصلاح قرارداد تندر 90 با رنو فرانسه بزودي نهايي مي شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۰۷

  کد خبر : 30816

  مدیرعامل سایپا: اصلاح قرارداد تندر ۹۰ با رنو فرانسه بزودی نهایی می شود

  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه اصلاحات قرارداد تندر۹۰ با رنو فرانسه در حال نهایی شدن است، گفت: مذاکرات در این زمینه با شرکت رنو ادامه دارد و بتدریج در حال نهایی شدن است.

  سعید مدنی در حاشیه مراسم رونمایی و افتتاح خط تولید کامیون های نسل جدید ولوو در ایران در جمع خبرنگاران، افزود: حجم فعالیت های رنو در ایران در حال افزایش است.
  وی با اشاره به تمایل خودروسازان خارجی برای همکاری با ایران، از مذاکره با شرکت نیسان برای تولید محصولات این شرکت در ایران خبر داد و اظهار داشت: نیسان برای شروع مجدد همکاری با ما اعلام آمادگی کرده و البته در این زمینه منتظر نتیجه مذاکرات هستیم.

  مدنی سپس در خصوص سرنوشت مذاکره با شرکت سیتروئن فرانسه، گفت: با شرکت سیتروئن نیز در حال مذاکره ایم و البته به نتایج مذاکرات نیز بستگی دارد. در این زمینه در صورت رسیدن به توافق مدل صندوق دار خودروی C4 در ایران تولید خواهد شد.
  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به قیمت کامیون FH500 تولیدی ولوو در سایپادیزل نیز گفت: قیمت این کامیون حدود ۵۰۰ میلیون تومان است البته خط تولید این محصول تازه آغاز به کار کرده و تاکنون حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه از آن پیش فروش شده است و با افزایش تولید آن نیز امکان کاهش قیمت وجود دارد.
  وی در خصوص میزان ساخت داخل کامیون های جدید ولوو در ایران خاطرنشان کرد: این کامیون ها هم اکنون ۱۵ درصد داخلی سازی شده اند.

  وی درباره اینکه سرمایه گذاری شرکت ولوو با آغاز مجدد همکاری ها در ایران، اظهار داشت: فعلا همکاری در سطح فنی و تامین قطعات است و به تدریج به موضوع سرمایه گذاری خواهیم رسید.
  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: ولوو در شرایط فعلی که هنوز تحریم ها پابرجاست، همکاری خود را با ایران شروع کرده و یکی از اهداف اصلی این همکاری، ایجاد مرکزی برای صادرات به منطقه است، چرا که باید برای یک بازار چهارصد میلیون نفری برنامه ریزی کنیم تا توجیه اقتصادی برای تولید محصولات داشته باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro