خودروي خودمختار «گوگل» تصادف هم مي‌کند!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۲۵

  کد خبر : 30999

  خودروی خودمختار «گوگل» تصادف هم می‌کند!

  خودرو خودمختار گوگل مدت زمانی در حود ۶ سال است که آزمایشات خود را پشت سر می گذارد و البته در این مدت زمان دچار تصادفات جزئی نیز شده است.

  گوگل به صورت رسمی اعلام کرد که در طول شش سال گذشته ۱۱ حادثه مربوط به خودروهای خودراننده این شرکت گزارش شده است که البته به آن بدی که شما فکر می کنید نبوده است و در ۴ مورد خودرو گوگل نیز به نوعی درگیر و دخیل بوده است که البته در هیچ کدام مقصر نبوده اند.
  کریس امرسون مدیر ارشد نرم افزاری خودرو خودمختار گوگل در این مورد اعلام کرده است که در هیچ کدام از این تصادف‌ها خودرو خودمختار گوگل مقصر نبوده است.
  به تازگی گزارش شده است که چهار خودرو خودمختار دچار حادثه شده اند که تنها ۲ مورد در حالت رانندگی خودمختار بوده و در ۲ مورد دیگر عامل انسانی هدایت خودرو را در اختیار داشته است که ۳ خودرو محصول تویوتا بوده است و خودرو دیگر مربوط به پروژه موسوم به دلفی گوگل است.


  ۴۸ خودرو گوگل با مجوز فرماندار کالیفرنیا مسافتی در حدود ۱٫۷ میلیون مایل را در جاده‌های کالیفرنیا پشت سرگذاشته اند که برای ۴۸ خودرو و با این مدت زمان سفر بسیار طبیعی است.
  در حال حاضر خودروسازان بوده‌های قابل توجهی را به بخش خودروهای خودمختار و مستقل تخصیص داده اند که از ان جمله برند خودروساز کره ای هیوندای است که اعلام کرده است خودرو خودمختار این شرکت تا سال ۲۰۲۰ آماده تولید خواهد بود.
  آئودی یکی دیگر از طرفداران فناوری خودروهای خودمختار است که به تازگی یک سفر ۵۵۰ مایلی را به تگزاس و نمایشگاه مصرف کنندگان داشته است و مدیرعامل تسلا الون مشک نیز ادعا کرده است وسیله الکتریکی خودمختار تسلا موتورز در چهارچوب زمانی ۵ الی ۶ سال آینده عرضه خواهد شد.


  شایان ذکر است که علاوه بر کالیفرنیا، ایالت‌های نوادا، میشیگان و فلوریدا نیز مجوز تردد خودروهای خودمختار را به گوگل اعطا نموده اند که گزارش حادثه ای از آنان گزارش نشده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro