هشدار شديد وزارت دفاع و امور خارجه به اقدامات تحريک آميز آمريکا و آل سعود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴ - ۲:۴۳

  کد خبر : 31015

  هشدار شدید وزارت دفاع و امور خارجه به اقدامات تحریک آمیز آمریکا و آل سعود

  به گزارش واران نیوز به نقل از   آخرین خبر، اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع در واکنش به اظهارات …

  به گزارش واران نیوز به نقل از   آخرین خبر، اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع در واکنش به اظهارات سخنگوی پنتاگون که کمک دارویی و غذایی مردم ایران به مردم یمن را اقدامی ماجراجویانه و تحریک آمیز تلقی کرده است با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید حملات ددمنشانه رژیم آل سعود به یمن اعلام کرد: آمریکا با حمایت از نسل کشی در یمن شریک جرم جنایتکاران جنگی است و کمک های غذایی و دارویی مردم ایران اقدامی بشردوستانه، برای التیام بخشیدن به آلام مردم مظلوم یمن است.

  در این بیانیه، تاکید پنتاگون به تغییر مسیر کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه مردم و سازمان های مردم نهاد ایران که تعدادی از آزادگان جهان با ملیت های مختلف نیز در آن حضور دارند و به اذعان خودشان فاقد هرگونه سلاحی می باشد به بندر جیبوتی کاملا غیر منطقی دانسته آمده است: چه تضمینی وجود دارد که این کمک ها سریعا به دست مردم مظلوم یمن برسد و اگر واقعا سازمان های بین المللی به ویژه سازمان ملل قصد کمک به مردم مظلوم یمن را دارند با اتخاذ تدابیر لازم جلوی حملات وحشیانه رژیم آل سعود را گرفته، به طور کامل آن را متوقف کنند.

  به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به مواضع ضد بشری آمریکا تصریح شده است: آمریکا با اتخاذ اینگونه مواضع ضد بشری و حمایت از رژیم‌های کودک کشی همچون رژیم صهیونیستی و آل سعود روز به روز در نزد افکار عمومی منطقه به ویژه مردم یمن منفورتر می شود.

  در این بیانیه همچنین با هشدار نسبت به هرگونه کارشکنی در روند کمک‌های غذایی و دارویی مردم ایران به مردم مظلوم یمن آمده است: عواقب هرگونه اقدام تحریک آمیز و ماجراجویی شرورانه در مسیر کمک رسانی به مردم یمن، بر عهده رژیم آل سعود و آمریکا خواهد بود.

  همچنین مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ارسال کمک‌های انساندوستانه برای مردم یمن تصریح کرد: به کشورهای درگیر در جنگ یمن اجازه بازرسی کشتی حامل کمک‌های انسانی جمهوری اسلامی ایران داده نخواهد شد.

  وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه محاصره کینه توزانه کشورهای متجاوز به یمن که قریب ۵۰ روز تداوم داشته، شرایط زندگی و گذران امور اولیه در این کشور را بسیار وخیم کرده و در آستانه فاجعه انسانی قرار داده است.

  سخنگوی وزارت خارجه افزود: طی روزهای گذشته موضوع ضرورت ارسال فوری کمک‌های غذایی و دارویی با نهادهای بین‌المللی مسئول در این زمینه به طور فشرده پیگیری شد و ارسال کمک‌های جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است که امیدواریم در اولین زمان و با هماهنگی دفتر امور کمک‌های انساندوستانه سازمان ملل متحد به دست مردم یمن برسد.

  استیو وارن سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: ارتش آمریکا پس از آنکه تهران اعلام کرد قصد اسکورت کشتی حامل کالاهای امدادی برای مردم یمن را دارد، این کشتی را زیر نظر خواهد داشت.

  به گزارش ایسنا، سخنگوی پنتاگون همچنین گفت: این کشتی از تنگه هرمز عبور کرده و هم‌اکنون در خلیج عمان قرار دارد اما در حال حاضر هیچ کشتی آن را اسکورت نمی‌کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro