موتور جست‌وجوي فيس‌بوک رقيب گوگل مي‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴ - ۱۶:۰۱

  کد خبر : 31067

  موتور جست‌وجوی فیس‌بوک رقیب گوگل می‌شود

  قابلیت تازه فیس‌بوک نشانگر برنامه‌های این شبکه اجتماعی برای جذب کامل مشترکان خدماتش به اکوسیستمی اختصاصی است که آنها را …

  قابلیت تازه فیس‌بوک نشانگر برنامه‌های این شبکه اجتماعی برای جذب کامل مشترکان خدماتش به اکوسیستمی اختصاصی است که آنها را از یافتن لینک اخبار مورد نظرشان در گوگل و سپس کپی و پیوست کردن آنها در فیس‌بوک رها می‌کند.

  به همین منظور دکمه‌ای موسوم به add a link یا اضافه کردن لینک به نسخه iOS برنامه همراه فیس‌بوک افزوده شده تا کاربران از همین طریق به دنبال لینک‌های موردنظرشان در اینترنت بگردند و پس از یافتن آنها را به سرعت در محیط فیس‌بوک به اشتراک بگذارند. بدین ترتیب استفاده از جست‌وجوگر گوگل برای یافتن مطالب در میان کاربران فیس‌بوک کاهش چشمگیری خواهد یافت.

  این قابلیت فعلا برای برخی کاربران در آمریکا فعال شده، اما به تدریج تمامی کاربران فیس‌بوک را در برمی‌گیرد. در صورتی که جست‌وجو از طریق این قابلیت با استفاده از کلیدواژه‌ها صورت بگیرد، چینش نتایج بر مبنای میزان به اشتراک‌گذاری هر لینک، تازگی یا کهنگی آنها انجام می‌شود. به محض اینکه کاربران مطلبی را از میان لینک‌ها انتخاب کرده و در صفحه خود در فیس‌بوک به اشتراک بگذارند، امکان ارسال نظر در مورد آن یا لایک زدن هم ممکن می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro