معاون وزير کشور: تمهيدات آماده‌سازي امنيت انتخابات در دستور کار است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴ - ۱۸:۱۹

  کد خبر : 31083

  معاون وزیر کشور: تمهیدات آماده‌سازی امنیت انتخابات در دستور کار است

  معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان این‌که «زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم می‌شود»، گفت: رصد رسانه‌های مجازی داخل و خارج برای تامین امنیت انتخابات صورت می‌گیرد.

  حسین ذوالفقاری در جلسه شورای تامین استان مازندران اظهار کرد: در سال ۹۳ کشور از نظر امنیتی در وضعیت بسیار خوبی بود و جرائمی که در گذشته بیشتر جنبه افزایشی داشت کنترل شده و در حد بسیار زیادی کاهش پیدا کردند.

  وی با بیان این‌که «در کشورهای پیرامون با کم‌ ثباتی و حضور تروریست‌ها مواجه هستیم»، افزود: تلاش‌های مجموعه دستگاه‌های امنیتی انتظامی و دفاعی استان‌ها و استانداری‌ها و فرمانداری‌های مناطق مختلف موجب شد از هر گونه تعرض و تحرک که گروهک‌ها در نظر داشتند انجام دهند جلوگیری شد.

  وی با اشاره به این‌که «تقریبا ضربات قابل توجهی در مناطق جنوب به ویژه جنوب شرق و در مناطقی از شمال غرب در سال ۹۳ به گروهک‌ها وارد شده است»، خاطرنشان کرد: از بسیاری از اقداماتی که این گروهک‌ها در نظر داشتند جلوگیری شد.

  این مسئول وضع امنیتی استان مازندران را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده و رصد اخبار و اطلاعات، خوشبختانه استان مازندران جزء استان‌های اول در کاهش جرم در کشور در سال ۹۳ به شمار می‌روند.

  وی تاکید کرد: حدود ۱۸ مصادیق جرم در مازندران بررسی شده که بین ۳ تا ۷۸ درصد جرائم در مازندران کاهش یافته و کشفیات همه به شدت کاهش یافته و بر این اساس وضعیت امنیت در مازندران در سال ۹۳ امنیت مناسب و جز استان‌های موفق بوده است.

  وی به برگزاری دو انتخابات مهم در سال جاری اشاره و اظهار کرد: تلاش همه بر این مبناست تا زمینه مشارکت حداکثری فراهم و انتخابات در امنیت کامل برگزار شود و با سلامت و رقابت جدی انتخابات برگزار گردد تا نتیجه همه این موارد تولید و ایجاد سرمایه اجتماعی برای کشور باشد.

  معاون وزیر کشور تصریح کرد: در حوزه امنیتی ستاد امنیت انتخابات راه‌اندازی می‌شود و به تبع آن ستاد امنیت انتخابات در استان و شهرستان تشکیل خواهد شد.

  وی با بیان این‌که «به همین منظور کار رصد رسانه‌های مجازی داخل و خارج آغاز شده و رفتار و جهت‌گیری‌های جریان‌های مختلف دنبال می‌شود»، یادآور شد: در این بخش زمینه‌هایی که می‌تواند موجب ناامنی انتخاباتی شود شناسایی شده و در زمان مناسب جغرافیای امنیت انتخابات را در کشور ترسیم خواهیم کرد و تمهیدات لازم را برای آماده‌سازی امنیت انتخابات در دستور کار است که به تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro