کسانی که در راه خیر گام بر می‌دارند به چیزی جز خدمت نمی‌اندیشند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴ - ۱۷:۱۶

  کد خبر : 31187
  استاندار گیلان:

  کسانی که در راه خیر گام بر می‌دارند به چیزی جز خدمت نمی‌اندیشند

  استاندار گیلان گفت: کسانی که در راه خیر گام بر می‌دارند به چیزی جز خدمت نمی‌اندیشند و اندیشه خاصی را لحاظ نمی‌کنند.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز:، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان ظهر امروز(۲۶اردیبهشت) در مراسم افتتاحیه آسایشگاه معلولین غرب گیلان با تبریک عید مبعث اظهار کرد: عید رسول مهر و رحمت آغاز راه رستگاری و طلوع عدالت است.

  وی با بیان اینکه در آغاز بکار مجموعه آسایشگاه معلولین غرب گیلان در سال ۷۳ حضور کوچکی داشت، افزود: امروز مایه خرسندیست که به کمک هیئت امنا، هیئت مدیره، مدیران عامل اجرایی و با پشتیبانی خیرین شاهد افتتاح این مجموعه عظیم هستیم.

  استاندار گیلان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم)، گفت: سه گروه از افراد در راه عرش گام بر می‌دارند، گروه اول کسانی هستند که گره‌ای کار امت پیامبر را بگشایند، گروه دوم کسانیند که سنت پیامبر را زنده نگه دارند و گروه سوم زیاد بر محمد(ص) صلوات می فرستند.

  نجفی با بیان اینکه امروز همه گرد هم آمده‌ایم تا از کسانی که گره نیازمندان را باز می‌کنند قدردانی کنیم، تصریح کرد: کسانی که در راه خیر گام بر می‌دارند به چیزی جز خدمت نمی‌اندیشند و اندیشه خاصی را لحاظ نمی‌کنند.

  وی با بیان اینکه همه موجودات عالم لحظه به لحظه از الطاف بی‌کران خداوند برخوردارند، خاطرنشان کرد: خداوند در جهت ارتزاق همه موجودات الهی و رساندن پوشاک و تمامی ارزاق خود تواناست، اما تاکلیفی بر همه بندگان خود گذاشته است.

  استاندار گیلان با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم تاکید می‌کند کسانی که توان دارند با بخشودن مال خود خمس، زکات، صدقه و هر توانی که دارند در راستای خدمت و ایثار و فداکاری گام بردارند، افزود: کسانی که سخنور خوبی هستند با زبان زیبا و به دور از کنایه در جمع‌آوری کسانی که می‌توانند خدمت، فداکاری و ایثار داشته باشند تلاش کند و از زبان زیبا بهره‌مند شوند.

  نجفی با بیان اینکه استان گیلان در قیاس با دیگر استان‌ها از خیران بزرگ بهره‌مند نیست، گفت: خیرین زیادی که در سطح کوچک و متوسط باشند در استان گیلان زیاد است و افراد خیر تهرانی در این استان گام‌های خوب و موثری برداشته‌اند.

  وی با بیان اینکه همه ما و به خصوص مسئولان موظفند زمینه‌های حضور خیرین کوچک و متوسط را برای کارهای خیر فراهم سازند، تصریح کرد: احسان و نیکوکاری غیراز اینکه صفای معنویت در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی داشته باشد، اثرات پایداری دارد.

  استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اجتماع بدون ایجاد عناصر و مولفه‌های همگرایی، نوع‌دوستی و کمک به تعامل و تعاون، گذشت و عفو پدیدار و پایدار نمی ماند.

  نجفی اظهار کرد: ما موظفیم در سالی که مقام معظم رهبری به سال همدلی و هم‌زبانی برای دولت و ملت، برای همه آحاد ملت در اینگونه پدیدهها و جمع‌شدن‌ها بهره لازم را ببریم.

  وی با بیان اینکه گیلان چند دوره است فضای همدلی و هم‌زبانی را تجربه می‌کند، افزود: با همدلی و هم‌زبانی دولت و مجلس، قوه قضائیه، روحاینون و مردم گیلان اینگونه خدمات ایجاد شده است.

  استاندار گیلان با بیان اینکه پاداش نیکی جز نیکی نیست، گفت: باید در این راستا ایمان کامل داشته باشیم و هر کار خیر حتی کوچک از سوی خداوند متعال بدون پاداش نخواهد ماند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro