محمد مرسي و يوسف قرضاوي به اعدام محکوم شدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴ - ۱۸:۲۴

  کد خبر : 31244

  محمد مرسی و یوسف قرضاوی به اعدام محکوم شدند

  دادگاه جنایی قاهره امروز در آکادمی پلیس برای قرائت حکم محمد مرسی و ۱۵۰ نفر از اعضای جماعت اخوان المسلمین در پرونده جاسوسی برای حماس و فرار از زندان وادی نطرون، تشکیل شد.

  بر اساس این گزارش از بین ۱۳۱ متهم، حکم اعدام محمد مرسی، یوسف القرضاوی و ۱۰۵ تن از رهبران اخوان المسلیمن از جمله محمد بدیع در قضیه فرار از زندان وادی نطرون برای اعلام حکم نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.
  دادگاه جنایی قاهره همچنین از بین ۳۵ متهم اسامی ۱۶ تن از آنها را در قضیه جاسوسی برای حماس برای حکم اعدام به مفتی ارجاع داد که اسم محمد مرسی در بین این افراد نبود.
  منابع قضایی مصر اعلام کردند که این حکم اولیه است و می توان به آن در برابر دادگاه تجدید نظر اعتراض کرد.
  قرار است جلسه بعدی دادگاه بعد از اعلام رای مفتی در خصوص این دو پرونده در تاریخ ۲ جولای آینده برگزار شود.
  در پرونده نخست مرسی، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین، خیرت الشاطر معاون وی و ۳۳ نفر دیگر از معاونان مرسی در کاخ ریاست جمهوری و اعضای اخوان المسلمین به اتهام جاسوسی برای نهادهای بیگانه با هدف برهم زدن امنیت داخلی، تخریب دولت مصر و افشای اسرار دولت محاکمه می شوند.
  در پرونده دوم نیز مرسی، محمد بدیع و ۱۳۱ نفر دیگر از اعضای دفتر ارشاد اخوان المسلمین و نیز تعدادی از اعضای جنبش های حماس و حزب الله لبنان با اتهاماتی از قبیل یورش به زندان های مصر، ربودن و قتل افسران و نیروهای پلیس و نیز وارد آوردن خسارت به تاسیسات عمومی در اوایل انقلاب ۲۵ ژانویه مواجه هستند.
  بر اساس این گزارش، از صبح امروز بنا به دستور وزیر کشور مصر نیروهای امنیتی و کارشناسان مواد منفجره به طور گسترده در اطراف آکادمی پلیس مستقر شده اند.
  این در حالی است که دادگاه جنایی قاهره اخیرا محمد مرسی را به خاطر اتهامات مربوط به قتل تظاهرات کنندگان در پرونده موسوم به “کاخ الاتحادیه” به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.
  مرسی با اتهاماتی درخصوص قتل تظاهرات کنندگان جلوی کاخ ریاست جمهوری در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی روبرو بود. این پرونده به “پرونده کاخ الاتحادیه” مشهور شد.
  مرسی به همراه ۱۴ نفر دیگر محاکمه شد که محاکمه ۷ نفر از آنها غیابی صورت گرفت. همچنین محاکمه مرسی در پرونده مربوط به جاسوسی برای قطر ادامه دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro