پیشرفت صومعه سرا در اجرای طرح "شهر بدون مانع" صفر بوده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۱۷:۵۴

  کد خبر : 31265
  مدیرکل بهزیستی استان گیلان:

  پیشرفت صومعه سرا در اجرای طرح “شهر بدون مانع” صفر بوده است

  واران نیوز: شهر بدون مانع یعنی شهری برای همه شهروندان، اگر شهر را برای استفاده انسانها میسازیم و اگر قبول …

  واران نیوز: شهر بدون مانع یعنی شهری برای همه شهروندان، اگر شهر را برای استفاده انسانها میسازیم و اگر قبول داشته باشیم انسان محور توسعه است و اگر قبول داشته باشیم که هزینه های هر شهری را شروندان آن شهر و احیاناً دولت میپردازد پس باید شهری داشته باشیم که همه ساکنین آن شهر بتوانند زندگی راحت و بدور از نگرانی داشته باشند و هیچ مانعی در محیط های شهری ، معابر ، اماکن عمومی ، محیط های آموزشی از قبیل مدارس و دانشگاهها و….. سد راه عبور شهروندان بویژه معلولین و جانبازان نشود .

  در اغلب شهرها، پیاده روها بدون نصب علائم لازم برای نابینایان چیدمان شده اند. دستگاه های خودپرداز بانک ها با ارتفاعی بالاتر از آنکه یک معلول با ویلچر بتواند از آن بهره مند شود، نصب شده و رمپ هایی که در اکثر ورودی های سازمان ها و ادارات قرار دارند غیراستاندارد و با شیب های زیاد و حتی عرض کم طراحی شده که امکان تردد برای معلولان از آن ها وجود ندارد.

  شهرستان صومعه سرا در استان گیلان به عنوان پایلوت برای “شهر بدون مانع” انتخاب شد و از این موضوع چند سالی میگذرد ،برای پیگیری اجرای این موضوع گفت و گویی با مدیرکل بهزیستی استان گیلان صورت گرفت.

  مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه پیشرفت صومعه‌سرا در راستای شهر بدون مانع صفر است، گفت: در صورت ادامه پیدا کردن این امر به همین منوال برنامه را در شهرهای دیگر که تمایل دارند به اجرا درخواهند آورند.

  حسین نحوی نژاد در گفت‌وگو با واران نیوز با بیان اینکه از خرداد ۹۲صومعه‌سرا به عنوان شهر بدون مانع انتخاب شد، اظهار کرد: این شهرستان در این زمینه هیچ گونه پیشرفتی نداشته است.

  وی با بیان اینکه شهر بی مانع زمانی ایجاد می‌شود که مجموعه خدمات شهری هماهنگ باشند، افزود: مسئولان بهزیستی حمایت کننده و ایده‌پردازند و نهاد عمرانی نیست که خود شهر را درست کند.

  نحوی‌نژاد با بیان اینکه اقبال مناسبی از سوی مسئولان خدمات شهری صومعه‌سرا در راستای شهر بدون مانع صورت نگرفته است، گفت:پیشرفت در این راستا صفر بوده و ممکن است اگر این اتفاق ادامه پیدا کند برنامه را در شهرهای دیگر که تمایل دارند به اجرا درخواهند آورند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro