«گوگل» تصادف خودروهاي خودران خود را تاييد کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۰:۴۴

  کد خبر : 31319

  «گوگل» تصادف خودروهای خودران خود را تایید کرد

  گوگل تایید کرد که ناوگان خودروهای خودرانش در طول مدت شش ساله این طرح ۱۱ تصادف داشته اند که البته …

  گوگل تایید کرد که ناوگان خودروهای خودرانش در طول مدت شش ساله این طرح ۱۱ تصادف داشته اند که البته دلیل آن ها نقص نرم افزار یا اشتباه راننده نبوده است.
  دیروز گزارش شده بود که از ماه سپتامبر ۲۰۱۴ چهار تصادف خودروی خودران در ایالت کالیفرنیا رخ داده است.

  یکی از خودروهای درگیر این تصادف ها متعلق به دلفی، تامین کننده رده اول خودرویی و سه دستگاه دیگر متعلق به گوگل بودند. هر چهار تصادف در سرعت های پایین رخ دادند و در تمام آن ها خودروی خودران و یا راننده آن مقصر شناخته نشدند.
  مدیر پروژه خودروی خودران گوگل، Chris Urmson برخی حقایق پشت این حوادث و نحوه عملکرد نرم افزار خودران گوگل را بیان کرده است.

  وی اظهار داشت در مدت شش ساله این پروژه، خودروهای خودران این شرکت ۱۱ تصادف در جاده های عمومی داشته اند. تمام این حوادث در سرعت پایین اتفاق افتاده اند و حتی یک بار نیز خودروی خودران دلیل تصادف نبوده است.
  به گفته وی، شاسی بلندهای لکسوس RX اصلاح شده توسط گوگل هفت بار از پشت، چند بار از کنار و یک بار با خودرویی که تابلوی ایست را رد کرده بود تصادف داشته اند.
  Urmson گفت: “حتی زمانی که نرم افزارها و سنسورهای ما می توانند موقعیتی دشوار را تشخیص داده و زودتر و سریع تر از راننده ای آگاه عمل کنند، برخی اوقات نمی توانیم با حقیقت سرعت و مسافت مقابله کنیم. و گاهی اوقات تنها با ایستادن پشت چراغ قرمز یک تصادف رخ می دهد.”
  وی هم چنین اظهار داشت در حالی که شاید ۱۱ تصادف در طی شش سال با ناوگانی ۲۰ دستگاهی زیاد به نظر برسد، الزاما نباید این مسئله جدی گرفته شود چرا که رایج ترین تصادفاتی که خودروهای ما در رانندگی روزمره دچار آن ها خواهند شد به پلیس گزارش نمی شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro