خردادماه، آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهيان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۲۶

  کد خبر : 31339

  خردادماه، آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان

  معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات عالیات (نجف،کربلا،کاظمین) از اواخر خرداد خبر داد.

  محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات عالیات (نجف،کربلا،کاظمین) از اواخر خرداد ماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام از دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات از اواخر خرداد ماه در سایت لبیک انجام می‌شود.

  وی افزود: ثبت‌نام در سه گروه دانشگاهیان سراسر کشور شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه‌ها، گروه دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال ۹۴ و جامانده‌های عمره ۹۴ انجام خواهد شد که دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال جاری و جامانده های عمره ۹۴ بدون قرعه کشی اعزام خواهند شد.

  وی افزود: این اعزام‌ها در قالب کاروان‌های عمره خواهد بود و در خصوص کاروان‌های اعزامی به عمره و همچنین جامانده‌های عمره، اگر درخواست اعزام کمتر از یک کاروان بود؛ کاروان‌ها با هم تجمیع خواهند شد.

  معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خاطر نشان کرد: هزینه عتبات دانشگاهیان بسته به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است و میانگین قیمت در سال ۹۴ به صورت زمینی در تهران حدود ۱ میلیون و ۱۰۰هزار تومان و هوایی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

  زارع در خصوص اعطای وام به زائرین دانشجو گفت: بر اساس قوانین بانک تجارت، زائرین دانشجو فقط یکبار مجاز به استفاده از این تسهیلات در قالب سفر زیارتی عمره یا عتبات خواهند بود و دانشگاهیانی که از وام عمره استفاده نکرده‌اند، می‌توانند برای سفر عتبات متقاضی دریافت این وام شوند.

  وی ادامه داد: اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر انجام خواهد شد و در این مدت حدود ۱۰ هزار نفر از سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

  معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تاریخ و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی و قیمت نهایی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد و به اطلاع زائرین گرامی خواهد رسید.

  گفتنی است زائرین ۷ شب را در شهرهای مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در این مدت به زیارت اماکن مقدس شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین خواهند پرداخت.

  لازم به ذکر است ثبت‌نام در عتبات تداخلی در ثبت‌نام عمره دانشگاهیان ندارد و متقاضیان می‌توانند در عتبات و هم در عمره ثبت نام کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro