صادرات ناکافي عامل انباشت دارو در کشور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۲۸

  کد خبر : 31342

  صادرات ناکافی عامل انباشت دارو در کشور

  رهبر مژدهی آذر، رئیس انجمن دارو سازان ایران با اشاره به مشکلات صنعت دارو اظهار کرد: هم‌اکنون صنعت دارویی کشور …

  رهبر مژدهی آذر، رئیس انجمن دارو سازان ایران با اشاره به مشکلات صنعت دارو اظهار کرد: هم‌اکنون صنعت دارویی کشور با مشکل کمبود نقدینگی در این بخش مواجه است و مدیران این صنعت به نقدینگی با بهره پایین نیاز دارند این نیاز به خصوص در زمینه به روز کردن تجهیزات صنعت دارو مطرح می‌شود.

  وی افزود: شرکت‌های دارویی تنها نیاز داخلی کشور را تامین می‌کنند و صادرات کافی این زمینه وجود ندارد این صادرات ناکافی، انباشت دارو را به وجود آورده است. هر چند مسئولین نیز برای ایجاد بازارهای کشورهای خارجی تلاش می‌کنند.

  رئیس انجمن داروسازان با اشاره به تاثیر تحریم‌ها در ایجاد مشکلات مالی داروسازان تصریح کرد: تحریم‌ها مشکلات مالی را برای تولید کنندگان دارو در زمینه تهیه مواد اولیه ایجاد کرده است، مشکلات این صنعت سبب شده سرمایه‌گذاری در زمینه دارو کاهش پیدا کند و به دنبال آن توسعه کارخانه‌های داروسازی به کندی انجام شود.

  مژدهی آذر ادامه داد: مشکلات صنعت دارو باعث شده تحقیق و توسعه این صنعت در کشور به اندازه کافی انجام نشود و این مسئله به بودجه بسیار پایین تحقیقات باز می‌گردد.

  وی بیان کرد: تحقیقات ناکافی در زمینه داروسازی سبب شده تا نوآوری در این خصوص انجام نشود، این مسئله نیز در نهایت توسعه صنعت دارویی کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro