معاون وزير کشور: حضور مديران در نشست‌هاي سياسي غيرقانوني نيست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۳۱

  کد خبر : 31348

  معاون وزیر کشور: حضور مدیران در نشست‌های سیاسی غیرقانونی نیست

  معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه حضور مدیران در نشست‌های سیاسی غیرقانونی نیست گفت: ما همواره به فرمانداران و استانداران توصیه می‌کنیم در جلساتی که شبهه انتخاباتی دارند، شرکت نکنند.

  محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره حضور مقامات دولتی در برخی از نشست‌های سیاسی در استان‌ها اظهارداشت: ما بارها تذکر داده‌ایم که اگر حضور و صحبتمان و یا استفاده از امکاناتی که در اختیار ما قرار دارد موجب می‌شود له یا علیه کسی مورد استفاده قرار بگیرد از انجام آن پرهیز کنیم.

  وی افزود: در همین زمینه نیز قانون‌گذار هم نمی‌گوید که مدیران حق ندارند در این جلسات شرکت کنند لذا ما خودمان به دلیل اینکه شبهه طرفداری یا شبهه مخالفت ایجاد نشود به مسئولان مربوطه اعلام کردیم که در این جلسات شرکت نکنند.

  معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: استانداران، فرمانداران و بخشداران با توجه به اینکه مجریان انتخابات هستند باید یکسری رعایت‌های خاصی را داشته باشند که ما در آموزش‌هایی که داریم و صحبت‌هایی که با مسئولان داشته‌ایم این تذکرات را انتقال داده‌ایم.

  مقیمی در پاسخ به این سوال که آیا حضور فرماندار بابل در نشست سیاسی که با حضور رئیس‌جمهور سابق در آن شهرستان برگزار شد با استانداری و وزارت کشور هماهنگی شده بود یا خیر؟ اظهار داشت: فرماندار پیش از شرکت در جلسه پیرامون این موضوع کسب اطلاع کرده بود که حضورش در این جلسه ایراد دارد یا خیر که اعلام شد چون ایشان جزو مسئولان به شمار می‌رود حضورشان بلامانع است اما ما کلا باید در جلساتی که احساس می‌کنیم در راستای انتخابات است شرکت نکنیم و این موضوع را هم به تمام همکارانمان توصیه کرده‌ایم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور تغییر استانداران و یا فرمانداران را در دستور کار دارد یا خیر؟ گفت: تغییرات به صورت کلی همیشه وجود دارد ولی اینکه بخواهیم در استانداران و فرمانداران تغییراتی ایجاد شود اطلاعی ندارم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro