سيف: تحريم ها چند ماه پس از توافق هسته اي لغو خواهند شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۲۱:۳۳

  کد خبر : 31351

  سیف: تحریم ها چند ماه پس از توافق هسته ای لغو خواهند شد

  روزنامه انگلیسی فایننشنال تایمز به نقل از رییس بانک مرکزی ایران پیش بینی کرد، چند ماه پس از توافق هسته ای، تحریم ها لغو شوند

  ولی الله سیف در مصاحبه با فایننشنال تایمز گفت: تحریم های اقتصادی ایران که منجر به بلوکه شدن میلیاردها دلار درآمد نفتی در حساب های خارج از کشور شده و راه دسترسی به بانک های بین المللی را مسدود کرده، در ماه های آینده و در پی توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی ، لغو خواهند شد.

  ایران و قدرت های جهانی در پی دستیابی به توافق جامع در پایان ماه ژوئن (۹ تیر) هستند.

  فایننشنال تایمز نوشت؛ اما سیف، با گفتن اینکه لغو تحریم ها تا قبل از پایان سال جاری هجری شمسی که در مارس آینده به پایان خواهد رسید، اتفاق نخواهد افتاد، در مورد تاثیر بلافاصله لغو تحریم ها بر اقتصاد ایران محتاطانه سخن گفت.

  به گفته رییس بانک مرکزی کشورمان، ایران برای احیای اقتصاد به محض برداشته شدن تحریم ها برنامه ریزی می کند.

  فایننشنال تایمز نوشت: تیم اقتصادی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ایران برای پس از تحریم برنامه ریزی کرده زیرا مقامات این کشور به فکر نجات اقتصاد آسیب دیده ایران در نتیجه سال ها تحریم و سوء مدیریت هستند.

  سیف در دفتر کار خود در تهران به فایننشنال تایمز، گفت: دولت استراتژی هایی برای جذب سرمایه و تسریع توسعه در بخش های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، توریسم و فناوری اطلاعات، طراحی کرده است.

  وی اضافه کرد: ما در حال انجام مطالعات امکان سنجی هستیم، هرچند جاذبه های سرمایه گذاری در ایران کاملا مشخص هستند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro