برپایی نقاشی 72 متری دانش‌آموزان صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱ آذر ۹۱ - ۲:۰۲

  کد خبر : 3136

  برپایی نقاشی ۷۲ متری دانش‌آموزان صومعه‌سرا

  صبح امروز به‌مناسبت ایام سوگواری و عاشورای حسینی و یادبود ۷۲ شهید کربلا، نقاشی همگانی ۷۲ متری با موضوعات عاشورا، …

  صبح امروز به‌مناسبت ایام سوگواری و عاشورای حسینی و یادبود ۷۲ شهید کربلا، نقاشی همگانی ۷۲ متری با موضوعات عاشورا، قیام حسینی و صحنه‌ی کربلای حسینی توسط دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه فاطمیه این شهرستان اجرا شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، در حاشیه این مراسم «پرویز امیدی» کارشناس فرهنگی هنری آموزش و پرورش صومعه‌سرا مهم‌ترین هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی دانش‌آموزان و نسل جوان با فرهنگ عاشورایی و حسینی برشمرد و افزود: چون حمایت از دین و فداکاری در راه آن مهم‌ترین جلوه‌ای از جهاد امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران شهید آن حضرت بود از این‌رو امروز نسل جوان باید بدانند که اگر آن جهاد و شهادت‌ها نبود اساس دین باقی نمی‌ماند.

  وی با تاکید بر این‌که شناخت دین و دفاع از آن و حضرت حق امری ضروریست و اهمیت خاصی دارد، گفت: پیام عاشورا پیام اقامه‌ی نماز و تربیت نسلی نمازخوان و خدادوست و اهل عرفان است از این‌رو ما باید با برپایی چنین مراسم‌هایی این پیام را همیشه تاریخ زنده نگهداریم.

  امیدی ادامه داد: دانش‌آموزان و نسل جوان باید با برپایی این قبیل مراسم به صورت نمادین با فرهنگ ایثار، جهاد و از خودگذشتگی آشنا شوند و تا با پیروی و تبعیت از مولایشان و الگوپذیری از آن بزرگان بتوانند ادامه‌دهنده‌ی راه ایشان و حافظ انقلاب اسلامی ایران باشند.

  کارشناس فرهنگی هنری صومعه‌سرا یادآور شد: برپایی مراسم‌هایی از قبیل زیارت عاشورا و همایش نماز و خانواده و راه‌اندازی هیئت‌های سوگواری در مدارس و در سطح شهر را از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در این ایام است.

  براساس این گزارش، در ادامه مراسم پس از مداحی مداح اهل بیت دانش‌آموزان زیارت عاشورای حسینی را زمزمه کردند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro